Tuuli, Arbo, Mona Brit Foto: Kollaaž/Õhtuleht, TV3
Ohtuleht.ee 24. detsember 2020 08:08
Millised uudised läksid tänavu Õhtulehe Elu rubriigi lugejatele enim peale? Teeme tagasivaate ning toome teieni loetumate meelelahutuslugude esikümne.

1. Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar lahus? Arbo liigub seltskonnas 25 aastat noorema naisega

Väidetavalt on 18 aastat paar olnud Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare suhe purunenud. „Ei oska kommenteerida,“ vastab Tuuli Õhtulehe pärimisele, kas see vastab tõele. Nende jahtunud suhtest on räägitud sel aastal korduvalt. 

Augustis jõuab Õhtulehe toimetusse aga info, et Arbot on mitmel peol nähtud lustimas ja naistega tutvust sobitamas. Allika hinnangul käituvat ta nagu vallaline mees. Tuuli kinnitab, et nende vahel on kõik korras. Oktoobris nähakse Arbot salapärase blondiini seltsis kodu-, aia- ja remondikaupade poes. Küsimusele, kas vihjetel, et Tuuli ja Arbo on lahku läinud, on tõepõhi all, vastas Tuuli novembri lõpus telefonis sõbralikult ja viisakalt: „Ei oska kommenteerida.“ Mõni aeg hiljem nähti Arbot Telliskivis pidutsemas, käevangus temast 25 aastat noorem modell Mona Brit Luur (24).

Loe pikemalt SIIT

2. AVAMEELNE INTERVJUU | Malluka abikaasa Kardo: ta teatas mulle lahutusest e-kirjaga. Võtsin naise kaissu ja üritasin rahustada, aga oli juba hilja

Eesti populaarseim blogija Mallukas ehk Mariann Treimann, kes on kuus aastat abielus olnud oma laste isa Kardoga, andis 15. septembril blogis teada, et lahutab. „Me tegelesime kahjuks lihtsalt liiga pikki aastaid mitte tülitsemisega, millest ma siin blogiski suure suuga rääkinud olen, aga ma ei saanud ise aru, et mitte tülitsemine tuleb lihtsalt meievaheliste teemade ignoreerimisest ja probleemide vältimisest. Ja nii juhtuski, et enne, kui ma isegi aru sain, olid aastad möödas ja kõik need tunded hakkasid mul juba viiel erineval moel üle ääre ajama,“ tunnistas Mallukas. 

Mariann ja Kardo Foto: Martin Ahven

„Ma ei osanud seda oodata, et kohe lahku läheme. Ma pigem arvasin, et igas suhtes võib tulla selliseid proovile panemise hetki, ja kui see tuleb, siis saame hakkama, räägime ja läheb kõik jälle jonksu. Aga kahjuks oli asi juba nii kaugele läinud, et polnud võimalik enam asja parandada,“ ütles Kardo Õhtulehele. 

Loe pikemalt SIIT

3. „Kuuuurija“ abil päranduse kätte saanud Edvin naudib elu oma majas: hea rahulik on, meeldib

Tänavu aprillis pöördus „Kuuuurija“ poole 21aastane noormees kes elatus mitu aastat juhutöödest ja sai selle eest kohalikelt vastu kausitäie suppi ja peavarju, olgugi, et oma lihase onu pangakontol ootas Edvinit 33 000 euro suurune pärandus vanaemalt, mida onu noormehele kolme aasta jooksul kätte anda ei suutnud. Katrin Lusti abiga sai Edvin raha kätte ja ostis endale Põlvamaale maja.

Edvin Foto: Kuvatõmmis/"Kuuuurija"

Suvel külastas Katrin Edvinit taas ning mees on eluga väga rahul. „Meeldib. Hea rahulik vähemalt, ei ole teisi naabreid, kes väga häiriks,“ sõnas Edvin, et oma majas elada on ikka hea küll. Pärast „Kuuuurijat“ helistati nii Katrinile kui ka Aarele ja sooviti Edvinile erinevaid asju anda – näiteks sai ta omale suure peene külmkapi, lisaks pakuti nõusid, kardinaid ja mida kõike veel. „Hea, et asju pakuti, sest toidunõusid siin ei olnud. Ainult neli taldrikut ja peotäis kahvleid,“ ütles ta.

Loe pikemalt SIIT

4. „Kodutunde“ endisest assistendist saab „Hingesoojuse“ saatejuht: Kristi Loigo sõimas mind Katrin Lusti tööpakkumise peale mölakaks ja reeturiks

Lõppeval telehooajal jõudis „Kodutunde“ asemel Kanal 2 ekraanile uus heategevussaade „Hingesoojus“, sest esimese produtsenti Kristi Loigot (endine Nilov) süüdistati annetusrahade mittesihtotstarbelises kasutamises. Kogu skandaali tagamaadest saate lugeda meie 26. detsembril ilmuvast skandaalide ülevaatest, kui loetumate meelelahutuslugude neljandalt kohalt leiame intervjuu „Kodutunde“ endise assistendi Heveli Veersaluga, kellest sai lõpuks uue saate juht. Intervjuu andis Heveli Õhtulehele aga tükk maad enne seda. 

Heveli Veersalu ja Kristi Loigo Foto: Kollaaž/Erakogu, Õhtuleht

„07. juulil, nõks pärast südaööd tuli kogu „Kodutunde“ meeskonnale e-kiri, kus Kristi Loigo kirjutas, et ma olen mölakas ja reetur...,“ paljastas Heveli Veersalu, et saate produtsent Kristi Loigo lubas talle sõja kuulutada. Põhjuseks see, et Katrin Lust tegi Veersalule pakkumise asuda tööle Kanal 2 uue heategevussaate „Hingesoojus“ meeskonnas. 

Uudise, et tema saate asemel uus tuleb, ilmsikstuleku järel põrutas Loigo Kroonikale antud intervjuus, et võtta vastu midagi, mis on teiselt vägivaldselt käest rebitud, on Lusti poolt väga madal ja alatu. „Mis veelgi vääritum, Katrin Lust on pöördunud „Kodutunde“ assistendi poole ja pakkunud talle uues saates tööd.“ Lust ise ei näe selles teguviisis mitte midagi halba. „Õhtulehe inimesed on liikunud Postimehesse, Postimehe inimesed on liikunud Eesti Ekspressi ja nii edasi. Kust ma peaksin siis inimesi otsima oma meeskonda? Kas peaksin minema Maximasse või Selverisse või on mul siiski õigus võtta ühendust inimestega, kes on kokku puutunud selle valdkonnaga?“

Katrin kinnitas Õhtulehele, et ei võtnud assistendiga ühendust enne, kui teadis, et tolle tööleping on lõppenud. „Kas see on parem, kui inimene töötuks jääb?“

Loe pikemalt SIIT

5. 16aastane teletäht suri ootamatult 

Ajakirja People teatel suri 16 aasta vanuses telesarjast „The Flash“ tuntud Kanada näitleja Logan Williams. Noort Barry Allenit kehastanud Logan Williamsi surma põhjust pole avaldatud. Ema Marylise Williams ütles oma kodukandi ajalehele, et pere on poisi surmast täielikus šokis. Lisaks ei saa leinajad raskel hetkel üksteisele tröösti pakkuda. „Ma ei saa kallistada oma vanemaid, kes kaotasid oma ainsa lapselapse. Raske on.“

Loe pikemalt SIIT

6. Koroonaviirusega nakatunu: sõber, kellega olin nädal aega koos, andis negatiivse proovi – võib-olla polegi see nii nakkav

12. märtsil andis „Ringvaatele“ intervjuu mees, kes sel hetkel oli üks 17st Eestis koroonaga nakatunud inimesest. 45aastane Andres Aruhein rääkis, et teooriaid, kuidas ta viirusesse nakatus, on mitmeid. „Kui lugeda lõunanaabrite artikleid, siis sellelt lennukilt, mille peal ka mina viibisin, võeti üks viirusekahtlusega inimene maha, aga tal polnudki viirust. Samas oli lennuk poolenisti köhivaid inimesi täis. See võis juhtuda ka siis, kui olin oma katkise hüppeliigesega korra Põhja-Itaalias haigemajja läinud.“

Sõber, kellega reisil käidi, sai aga negatiivse diagnoosi. „Olime nädal aega koos suusamäel ja pärast seda lennukis ning autos kõrvuti, kuid tema testi tulemus on negatiivne – võib-olla polegi see viirus nii nakkav.“ 

Loe pikemalt SIIT

7. ÕL VIDEO JA FOTOD | 24 tundi koos! Blogija Triinu Liisi austraallasest kallim Justin: „Esimene öö oli suurepärane!“

20. detsembril muutus ühe eestlanna elu täielikult – blogija Triinu Liis Epner kohtus esimest korda päriselus oma austraallasest kallima Justin McNairniga, kellega nad juba kümme kuud paar on olnud. „Olen väga õnnelik ja elevil,“ sõnas viimaks Eestisse saabunud Justin Õhtulehele lennujaamas. 

 Justin McNairn, Triinu Liis Epner Foto: Stanislav Moshkov

Triinu ja Justin tutvusid 10 kuud tagasi sotsiaalvõrgustikus TikTok ning on sellest ajast olnud kaugsuhtes. 

Loe pikemalt SIIT

8. „Viinakurat murdis Angelina maha alles siis, kui ta pidi teatriukse kinni panema.“ 

„Angelinal oli imeline anne, mida kindlasti ei saa õppida – olla lihtsalt laval, midagi tegemata, aga koondada ometi otsekohe publiku tähelepanu. Ta oli sedavõrd orgaaniline. Ei saa öelda, et ta mängis, teda lihtsalt ümbritses mingi fluidum. See kas on näitlejal või ei ole. Punkt!“ meenutas varalahkunud Angelina Semjonovat kursusevend lavakooli XI lennust Peeter Sauter. Näitlejale ennustati hiilgavat tulevikku, ent ta suri vaid 51aastaselt – väidetavalt alkoholile alla jäädes.

Sauteri sõnul oli Angelina kursusejuhendaja Mikk Mikiveri suur lemmik. Pärast lavakooli lõpetamist 1984. aastal kutsus Mikiver oma soosiku Eesti Draamateatrisse. Algus oli Angelinale kui muinasjutt. Ta oli andekas ja sai Mikiveri käe all palju tööd. Naine suri 30. mail 2011. 

Loe pikemalt SIIT

9. Igor Mang ennustas ette: tänavu on õhus ärevust ja hirmu, majandus kukub, märtsis on oht nakatuda

„Rott on sotsiaalne loom. Tema ilmumine inimelu kohtadesse tekitab hirmu ja paanikat. Algav aasta loobki hirmuatmosfääri ja õhus saab olema palju ärevust. Paanilist õhkkonda võib tunda eriti kevade algul, sest aprillis on näha palju ebastabiilsust ja majandusliku olukorra halvenemist. Inimesed koguvad vara ja toidutagavarasid, kartes lähenevaid looduskatastroofe ja sõda,“ on ette ennustanud tähetark Igor Mang, kes oma selle aasta astroloogilises prognoosis pani lõppeva rotiaasta märksõnaks „Päästke maakera“. 

Mang on üsna prohvetlikult kirjutanud oma eelmise aasta lõpus ilmunud trükises „Astroloogiline prognoos. Rotiaasta 2020“: „2020. aasta ähvardab tulla kui košmaarne unenägu. Rotiaasta saab tooma rohkem üllatusi ja šokeerivaid sündmusi, mis esmapilgul tunduvad uskumatud ja panevad endalt küsima – kas tõesti? Rotiaasta üheks eripäraks saab olema kogumiskirg ja kogutakse kõike: rõivaid, kütet, toitu, aga eelkõige toidutagavarasid. See läbib punase joonena tervet aastat. Kõik püüavad endale tagada materiaalset kindlustatust, kuid vähe on neid, kes mõtlevad sealjuures ka teistele.“

Loe pikemalt SIIT

10. SUUR HIINA HOROSKOOP: kellele toob valge metallroti aasta raha, kellele vapustavat armuõnne?

Lõppeval aastal haaras võimu Hiina horoskoobi esimene märk rott – kaval, ettevõtlik ja kiire loom, kes saab peaaegu alati oma tahtmise. Legendi järgi sai rott Hiina sodiaagi esikohamärgiks pettusega. Taevane valitseja Nefriitkeiser kutsus loomad võidujooksule. Sodiaagimärkideks pidi ta kuulutama 12 kiireimat. Rott mõistis, et härg on temast kiirem, kuid tuli nutikale mõttele: ta palus härjalt küüti ja lubas vastutasuks talle laulda. Härg tormas võidukalt finiši poole, rott turjal, ent viimasel hetkel tegi näriline hüppe ja sai esimeseks. Nii pääses ta sodiaagis esikohale. 

Loe rotiaasta ennustusi pikemalt SIIT