Saund

Europe’i solist: "Ei osanud unistadagi, et meid võiks kuulata kolm põlvkonda." (1)

Kais Allkivi, 26. september 2015 07:00
PRAEGUNE EUROPE: Vasakult bassimees John Leven, klahvpillimängija Mic Michaeli, solist Joey Tempest, kitarrist John Norum ja trummar Ian Haugland. Tempest ja Norum on asutajaliikmed, ülejäänud liitusid pundiga 80ndate esimeses pooles. Tallee Savage / Live NationFoto: Tallee Savage / Live Nation

"Rohkem kui ükskõik mida muud ihkasime me saada mööda maailma tuuritavaks bändiks, nii et meid ei pidurdanud see, mida mõni plaadifirma meile Rootsis ütles. Meil oli missioon," meenutab Europe’i laulja Joey Tempest aega, kui kodumaised mänedžerid ansambli demosid tagasi lükkasid, teatades, et plaadilepingu saamiseks peavad noormehed juuksed maha lõikama ja rootsi keeles laulma.

Tuleval teisipäeval esimest korda Eestis esinev raskerokipunt, kes jäädvustas end 80ndatel muusikalukku hittidega "The Final Countdown", "Carrie", "Rock the Night" ja "Superstitious", tuli kokku 1979. aastal Stockholmi külje all Upplands Väsbys. Asutajaliikmed, kellest tänaseks on bändis alles solist Joey Tempest ja kitarrist John Norum, olid 15–17aastased ning ansambel kandis esmalt nime Force.

Algus oli raske: noored rokkarid saatsid plaadifirmadele mitu demo, kuid kuulsid vastuseks, et neil tuleks pikkadest juustest loobuda ja rootsi keeles laulma hakata, kui nad tahavad, et nende muusikat avaldatakse. Whitesnake’ist, Deep Purple’ist, Led Zeppelinist ja Kissist vaimustunud seltskond jäi oma stiilile kindlaks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.09.2015
RAJU GALERII | Europe näitas mikrofonišõud ja lubas eesti keeles: "Me näeme veel!"
03.09.2015
Europe’i kitarrist John Norum: meist on saanud paremad laulukirjutajad!
26.03.2015
Rootsi rokkbänd Europe tuleb sügisel Eestisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee