Inimesed

Rootsi õukond avaldas printsess Victoria 10. pulma-aastapäeva puhul armsa foto 

Toimetas Triin Tael, 19. juuni 2020 10:48
Foto: Elisabeth Toll/Kungl. Hovstatern
Täna kümme aastat tagasi kuulutas kroonprintsess Victoria Rootsi rahvale: "Aitäh, et andsite mulle printsi!" Tulevane kuninganna abiellus oma endise personaaltreeneri Daniel Westlingiga.

Rootsi kuningakoda avaldas kroonprintsessi ja prints Danieli pulma-aastapäeva puhul armsa portree kuninglikust paarist oma kodu Haga lossi taustal. Kaunil paaril on kaks last: tütar Estelle on kaheksane ja poeg Oscar neljane.

Samal teemal

Iltalehti meenutab, et Danieliga spordiklubis tutvunud printsessil kulus aastaid, et oma isalt, kuningas Carl XVI Gustafilt suhtele heakskiit saada. Kaheksa aastat kestnud kurameerimise järel said kroonprintsess ja tema väljavalitu teineteisele viimaks ometi igavest truudust tõotada.

Daniel rääkis laulatusjärgsel pulmapeol peetud kõnes, et elas kord noor mees, kes ei olnud ehk küll konn, ent kindlasti ei olnud ta ka prints. Daniel meenutas aega, mil Victoria pidi Hiinasse ametlikule visiidile minema ja veetis terve öö kirju kirjutades. "Kui tõusin üles, leidsin 30 kaunist kirja, mulle adresseeritud, üks iga päeva jaoks, mil ta [Victoria] ära on."

"Armastan sind, Victoria, ja olen uhke, et oleme siin ja praegu koos. Olen õnnelik, et saan olla sinu abikaasa!"

Samal teemal

21.05.2020
Kuninglik kellaharuldus läheb oksjonile
16.05.2020
ÜLIM ELEGANTS: kroonprintsess Victoriast avaldati vapustavad portreed
21.05.2010
Kroonprintsess rahvale: aitäh, et andsite mulle printsi!
20.05.2010
Peig Rootsi kroonprintsessile: armastan sind, Victoria!