Inimesed

Kaido Kama jäi Bellingshausenile lõksu: „Kui mingi ime läbi oleks võimalik hommepäev koju sõita, tuleksin mõtlemata.“ 

Rainer Kerge, 21. aprill 2020 12:06
LAEVAL LÕKSUS: „Mina näiteks kurvastan praegu, et sinilillede aeg jääbki nägemata,“ tunnistab Kaido Kama, kes pidanuks esialgsete plaanide kohaselt ammu kodus tagasi olema.Foto: Jahtlaev Admiral Bellingshausen

„Ühtepidi pole meil siin laevas häda midagi. Teisipidi olid igaühel oma tööd ja tegemised kodus ootamas,“ ohkab Kaido Kama, endine minister ja praegune talupidaja. Antarktika retke lõpetanud Admiral Bellingshausen pidi purjetama Vaikses ookeanis piki Ameerika rannikut Alaskale, kus oli hilissuveks plaanitud teine polaarretk. Kama läks laevale märtsi keskel, aprilli alguses pidi ta koos Jaan Tättega, kes on pardal juba veebruarist, koju lendama. Koroona lõi aga plaanid segi, mehi enam maale ei lastud ja nüüd tulevad nad Bellingshauseniga otse Eestisse. Panama kanal ja Kariibi meri on juba läbitud ja alanud Atlandi ületamine.

Te pidite koos Jaan Tättega aprilli alguses koju lendama. Mõlemad olete küll vanad merehundid, aga küllap on siiski suur vahe, kas astuda laeva teadmisega, et ees on ookeaniületus ja mitu kuud kestev kodutee, või minna paarinädalasele purjetamisele rannikumeres ning avastada siis ootamatult, et enam maale ei pääsegi. Esimene ehmatus on nüüd üle elatud, kas laeva sisuliselt vangi jäämine tundub praegu pigem kingituse või pigem karistusena?

Sattusime ootamatult olukorda, kus maailm läks lukku ja enamik riike enam külalisi näha ei soovinud. See lõi segi ka kõik edasised plaanid jahtlaevaga Admiral Bellingshausen, mis tegelikult pidi sõitma Arktikasse. Laeva reederid otsustasid, et laev tuleb läbi Panama kanali koju tagasi tuua ja tagasitoojateks on needsamad mehed, kes parasjagu juhtusid pardal olema. Kõik see kokku tähendab, et me pole pärast Tšiilist lahkumist 18. märtsil jalga maa peale saanud ja tõenäoliselt enne Eestit ei saagi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.07.2020
Antarktika-rändurid istutasid üle saja puu, et kustutada reisiga jäetud ökoloogiline jalajälg
30.07.2020
GALERII | Admiral Bellingshauseni meeskond istutas Paldiskisse puid
18.04.2020
Jaan Tätte saabub sel nädalal koju: läksin veebruaris kuuks ajaks laevale, aga alles nüüd jõudsin Läänemerele tagasi
05.04.2020
Kuulsuste karantiiniaja sünnipäevad: väike tort, seitse tundi õiguskomisjoni ja kahekesi restoranis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee