Delphine Boël ja Albert IIFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 28. jaanuar 2020 09:27
DNA-analüüsid kinnitasid, et Belgia endine kuningas Albert II on kunstnik Delphine Boëli bioloogiline isa, nagu Boël on aastaid väitnud.

85aastase endise kuninga advokaat tunnistas DNA-analüüsi tulemust esmaspäeval, vahendab uudisteagentuur Reuters. Nii jõudis lõpule pikki aastaid kestnud vaidlus Delphine Boëli (51) tegeliku isa isiku üle. Kuus aastat tagasi troonist loobunud monarh on isadust eitanud ning pidi viimaks kohtu korraldusel haiglas süljeproovi andma.

Delphine Boëli isa isik on Belgia ajakirjandust erutanud 1999. aastast saadik. Just sel aastal ilmus kuningas Albert II abikaasa, itaalia päritolu kuninganna Paola biograafia, kus väideti, et kuningal oli printsipõlves pikk salasuhe Delphine'i ema, paruness Sybille de Selys Longchamps'iga. Multimeediakunstnikuna tuntud Delphine olevat kolme ametliku võsukesega monarhi ebaseaduslik järeltulija. Armulugu lõppenud alles 1976. aastal, kui Albert otsustas seadusliku naise juurde naasta.

Delphine on hiljem väitnud, et tema ema suhe printsiga kestis koguni 18 aastat, 1966–1984. Kuningas Albert II ei kinnitanud sohitütre olemasolu, kuid tunnistas 1999. aasta jõulupöördumises, et tema abielu elas 30 aastat tagasi üle kriisi.

Paruness on rääkinud, et pidas end viljatuks ning seetõttu ei kasutanud tema ja kuningas oma salasuhte ajal rasestumisvastaseid vahendeid. Tütresse olevat Albert II soojalt suhtunud. Delphine oli nende armastuse vili, kinnitas Sybille de Selys Longchamps.

2013. aastal kohtu käsul tehtud DNA-test tõestas, et Delphine'i bioloogiline isa pole Jacques Boël, Belgia ühe rikkama tööstusdünastia võsu. Sestsaadik on Delphine püüdnud tõestada, et tema tegelik isa on kuningas.