Inimesed

EESRIIE LANGES: Jüri Aarma saadeti viimsele teekonnale kestva aplausiga (18)

Katrin Helend-Aaviku, 30. mai 2019, 00:01
VIIMSELE TEELE: Jüri Aarma ärasaatmine eile Tallinnas Kaarli kirikus.Foto: Tiina Kõrtsini

„Täna seda meest kirikust viimsele teele saates ei pea me ütlema, et ta oli. Jüri Aarma on!“ kõneleb Kaarli kiriku õpetaja Jaak Aus. Ütleb seda kirikutäiele inimestele, kes igavikku lahkunud Jüri Aarmat kalliks peavad – perele, lähedastele, sõpradele, kolleegidele, tuttavatele. Jüri Aarma on. See sõnum on helge ja trööstib. Täna võinuks Jüri Aarma tähistada 68. sünnipäeva, kuid eilne sai hoopis tema ärasaatmispäevaks.

Kolmapäeva keskpäevaks on Kaarli kiriku kohal taevas pilved hajunud ja päike paistab. Kastaniküünlad õitsevad. Kaarli kiriku pingiread täituvad ja inimeste vool kirikusse ei näita vaibumise märke. Koraalidega laululehti viimastele tulijatele enam ei jätkugi. Viimsele teekonnale saadetakse kultuuriajakirjanik, näitleja ja muusik Jüri Aarma. Teiste seas on tulnud viimast austust avaldama ka Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

47 aastat tagasi laulatati siinsamas kirikus Jüri ja Merike Aarma. Tõenäoliselt oli ka eile kirikus neid, kes tookord lillekimpudega kiriku uksest sisse astusid. Täna on pere palunud lilli mitte tuua ja pakkunud selle asemel võimaluse teha Jüri Aarma mälestuseks annetus Kaarli kirikule orelivile ostmiseks. Ta pidas end ise leebeks luterlaseks, kes armastas maakirikuid ja kirikutes olevaid oreleid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. juuni 2019, 20:06
AARMA HUKU TAGAJÄRG: traagilisele Veerenni ülekäigule tulevad pikemad piirded ja aed, foor paigaldatakse esimesel võimalusel
30. mai 2019, 00:01
Uku Suviste Jüri Aarmast: mulle oli suureks üllatuseks, kuidas jutusaadetest tuttav mees improviseerib äkki vabalt džässi
30. mai 2019, 00:01
Jaan Elgula: Jüri oli üdini andekas inimene, kuigi ta ise ennast ei pidanud selleks
29. mai 2019, 22:24
Režissöör Sten Lukas: Jüri armastas veidraid sõidukeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee