Inimesed

VIDEO | Nagu lasteaias! Riina Sikkut selgitas riigikogu istungil Mart Helmele pikkpeetri tähendust (98)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2019 16:24
Foto: Riigikogu YouTube
Kolmapäeval toimunud riigikogu istungil läks asi päris koomiliseks, kui kõnepuldis oli siseminister Mart Helme ja sotsiaaldemokraat Riina Sikkut hakkas meest õpetama, mida erinevad käega tehtavad žestid tähendavad.

Pöördumises Helme poole väljendas Sikkut üllatust, et too ei mõista küsimusi lastekaitsetöö, lähisuhtevägivalla olemuse, ajakirjanduse rolli, riigi välispoliitilise kursi tähtsuse ja e-valimiste usaldusväärsuse kohta ning ta heitis Helmele ette, et ta ei mõista, mis on ühes või teises rollis sobiv või mitte.

"Kui ma seda žesti ei tee, ei ole tegemist enesetsensuuriga, see on elementaarne viisakus, see on kokku lepitud reeglite ja tähenduste austamine ja tähendused võivad aja jooksul muutuda. Ja mul on tunne, et te ei saa sellest aru, ja sellest on väga kahju."

Helme kinnitas, et tema ei kuulu nende inimeste hulka, kes on  kokku leppinud, et palju kõneainet tekitanud käemärgil minig negatiivne tähendus oleks.  "Kui liberaalid on kokku leppinud, et mingisugune käeliigutus tähendab midagi, noh mina ei ole liberaal, minu jaoks ei tähenda. Minu jaoks tähendab see head tuju. Meie oleme konservatiivide poolel kokku leppinud, et see on hea tuju märk. Kui teie olete kokku leppinud milleski muus, siis meil on lihtsalt kahe maailmavaate konflikt ja nii lihtne see ongi."

Sikkuti otsekohene žest tekitas muidugi palju elevust ka sotsiaalmeedias.

Samal teemal

31.04.2019
USA kõrge ametnik rääkis Ratasega Kaalepi ja Helmete "hea tuju märgist"