Inimesed

Kui mu süda sõnadeks saab ehk Rõõmsaid hetki koos Jaaniga

Jaan Tätte parim sõber paljastab muusiku seniteadmata seiklusi: kuidas Vilsandi ilmajaama naisi hirmutati (6)

Juhani Püttsepp, 23. märts 2019 00:01
VILSANDIL: Pühapäeval oma 55. sünnipäeva tähistava näitleja, kirjaniku, muusiku ja rännumehe Jaan Tätte südamelähedaseim koht on kaunis Vilsandi saar.Foto: Alar Truu

„Kas sa näed, Juhani, neid kaugeid metsaseid saari – homme pärastlõunal läheme sinna!“ Nii ütles Jaan Tätte. Bioloogiatudeng. „Ainult mitte seda,“ mõtles rabast ähmis Juhani Püttsepp, ka bioloogiatudeng. „Sinna saartele me järsku jäämegi.“ Olenemata hetkelisest erimeelsusest on nood kaks, Jaan ja Juhani kui kaksikud. Ütlemata sarnased, kohati ühte tegu ja nägugi. Sellest, et unistavad, kirjutavad, kõnelevad ja ümisevad ühel viisil, kõnelemata. Homme 55. sünnipäeva tähistava Jaan Tätte sõber Juhani Püttsepp pajatab lugusid aegadest, kui Jaan polnud veel muusik ning Juhani polnud veel kirjanik.

Muraka raba kaugused

Kes teab, kus asub Soomaa oma rabade, jõgede ja viienda, üleujutuste aastaajaga, see oskab ette kujutada ka, kus asub Jaani kodukoht Puiatu. Viljandi ja Kõpu vahel läbib maantee Raudna ürgoru ja siis varsti näeme põldude ja puude taga, linna poolt tulles paremat kätt salka paarikordseid kolhoosiaegseid maju. Ühes neist sirguski Jaan.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.06.2019
GALERII | JAAN TÄTTE: „Kirjeldamatult hea tunne on näha ja kogeda, kuidas su lugu laval ellu ärkab.“
11.06.2019
JAAN TÄTTE: sõber Marko ehmatas näitemängust ära, ma kiskuvat seal meid liiga alasti
11.05.2019
Gerda Kordemets uuest lavastusest: kõikide näitlejate reaktsioon on olnud sama – Jaan Tätte on üle kümne aasta midagi kirjutanud, muidugi tahame seda teha!
03.01.2019
Jaan Tätte: „Vana hea jaanuaritorm ei jää kunagi tulemata!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee