Inimesed

Sven Grünberg: „Suurema osa filmimuusikat olen kirjutanud raha pärast.“ (2)

Jaanus Kulli, 18. jaanuar 2019 00:01
TRADITSIOONE MURDMAS: Helilooja ja klahvpillimängija Sven Grünbergi autoriõhtutel täna ja homme ei ole laval ühtegi elektroonilist instrumenti.Foto: Martin Ahven

Poola ja ENSV ühistöös valminud filmid „Madude oru needus“ (1987) ja „Saatana pisar“ (1993) ning Tallinnfilmis tehtud „Hukkunud alpinisti hotell“ (1979) tõid esimestel linastusaastatel kinodesse üle terve Nõukogude Liidu ligikaudu 60 miljonit vaatajat. Kõigile kolmele linateosele kirjutas muusika Sven Grünberg (62), kelle sõnul tooksid sellised vaatajaarvud helilooja kukrusse ligikaudu kuus miljonit USA dollarit. Ajad olid aga teised ning miljonäristaatust Sven taga ei nuta.

„Vastupidi, ma isegi kahetsen, et olen sedavõrd palju filmimuusikat kirjutanud,“ üllatab ta hoopiski. Grünbergi nimi jookseb läbi 130 filmi tiitritest. Aukartustäratav arv, millega ta on selles vallas Eestis kahtlemata esinumber. Filmidele muusikat kirjutades on Sven teinud koostööd jaapanlaste, poolakate, venelaste, soomlaste ja lätlastega kuni Hollywoodini välja. Nädalapäevad tagasi jõudis kinodesse Lotte kolmas täispikk animafilm „Lotte ja kadunud lohed“, kus kõlab Sven Grünbergi muusika nagu eelmisteski „Lotte“ filmides.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.01.2019
Animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ sai viipekeelse tõlke
16.01.2019
Helilooja Sven Grünberg: „Naised on mu elus väga olulist rolli mänginud.“
02.01.2019
GALERII | Esilinastus EV100 sünnipäevaks valminud animafilm „Lotte ja kadunud lohed“
18.12.2018
Sven Grünberg: „Režissöör lubas mind „Hukkunud Alpinisti hotelli“ filmimuusika pärast peaaegu et üles puua!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee