„Lotte ja kadunud lohed“Foto: Promomaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 18. oktoober 2018 07:25
Valminud on Eesti Vabariigi 100 filmiprogrammi kuuluva animaseikluse „Lotte ja kadunud lohed“ täispikk treiler. Armastatud saaga uusim peatükk jõuab kinodesse üle Eesti 4. jaanuaril 2019.

„Populaarne koeratüdruk Lotte, kes vallutas esmakordselt vaatajate südamed käesoleva sajandi alguses, on kinolinalt piisavalt kaua eemal olnud, et suurte ja väikeste vaatajate ootused maksimumini kruvida,“ sõnab Eesti Joonisfilmi produtsent Kalev Tamm. „Uus seiklus peaks pakkuma ühtviisi rõõmu nii endistele fännidele kui võitma juurde terve uue austajate põlvkonna. Usume, et meie film saab sellega kenasti hakkama.“

EV100 filmiprogrammi ainus animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ esilinastub Eestis ja Lätis 4. jaanuaril 2019. Laiema rahvusvahelise kinopublikuni jõuab film 2019. aasta jooksul.

„Juubeliaasta tähistamise keskmes on lapsed ja noored. Mis saaks olla neile veel suurem kingitus kui taaskohtumine armastatud sõpradega Leiutajatekülast,“ sõnab Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

Kogupere seiklusfilmis „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

„Lotte ja kadunud lohed“ valmib Eesti Joonisfilmi ja Läti stuudio Rija Films koostöös. Filmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Loov Euroopa MEDIA programm, Shortcut ja Eesti Rahvusringhääling.