Inimesed

...ja sellest, kuidas üks Eesti mats Rootsi kroonprintsess Victoriale lihapirukaga lehvitas

Kleidist, mis presidendi riideid vahetama pani... (22)

Henry Linnard, 20. august 2018 17:30
KOSTÜÜMIVAHETUS: Kui kroonprintsess Victoriaga kohtudes oli president Kersti Kaljulaidil seljas sinine pükskostüüm, mida kattis valge pintsak...Foto: Erki Pärnaku
Pühapäeval, 19. augustil kohtuvad Rootsi kroonprintsess Victoria ja Eesti Vabariigi presidentess Kersti Kaljulaid. Viisakalt on Kersti kutsunud Victoria külla presidendilossi, mitte oma Nõmme kahekorruselisesse päriskoju Külmallika põigus. Printsess tulebki, astub luksusautost välja ja! – esimesena torkab silma tema seljas silmapilkselt eestlaste südameid võitev sinimustvalge kleit. Milline austusavaldus külastatava riigi vastu! President on aga talle omases pükskostüümis, milles Rootsi lipuvärve ei ole. 

„Kollast! Meil on vaja midagi kollast. Kohe!“ Nii kaua, kuni Kersti ja Georgi-Rene kroonprintsessi ja -printsi Victoria ja Danieliga jutustavad – laual kaks taldrikut juustu-mustika-vaarika tikusnäkkidega –, tuhnib presidendi meeskond läbi kõik Kadrioru lossi kapid. „Siin ei ole!“ hõikab üks assistent teisele. „Kas president on kunagi üldse midagi kollast kandnud?“ küsib teine. „Voh, Triin, anna enda jakk!“ lööb esimesel kolleegi pintsakut silmates pirn pea kohal põlema. Probleem lahendatud – astudes lossiaeda, et toetada printsessi puuistutamisel, on Kersti valge pintsak kollase vastu vahetatud. Pole küll päris see toon, mis rootslaste lipul, aga asi seegi – kroonprintsessi viisakusele on vastatud. Ega tegelikult tema sinimustvalge kleidi sinine pole ka nii sinine, kui võiks olla.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.08.2018
BRITI LEHT: Eestis märjaks saanud kroonprintsess sosistas ja itsitas president Kaljulaidiga
16.08.2018
Rootsi kroonprintsess ja prints osalevad pühapäeval Naissaare kabeli taaspühitsemisel