Inimesed

...ja sellest, kuidas üks Eesti mats Rootsi kroonprintsess Victoriale lihapirukaga lehvitas

Kleidist, mis presidendi riideid vahetama pani... (22)

Henry Linnard, 20. august 2018, 17:30
KOSTÜÜMIVAHETUS: Kui kroonprintsess Victoriaga kohtudes oli president Kersti Kaljulaidil seljas sinine pükskostüüm, mida kattis valge pintsak...Foto: Erki Pärnaku
Pühapäeval, 19. augustil kohtuvad Rootsi kroonprintsess Victoria ja Eesti Vabariigi presidentess Kersti Kaljulaid. Viisakalt on Kersti kutsunud Victoria külla presidendilossi, mitte oma Nõmme kahekorruselisesse päriskoju Külmallika põigus. Printsess tulebki, astub luksusautost välja ja! – esimesena torkab silma tema seljas silmapilkselt eestlaste südameid võitev sinimustvalge kleit. Milline austusavaldus külastatava riigi vastu! President on aga talle omases pükskostüümis, milles Rootsi lipuvärve ei ole. 

„Kollast! Meil on vaja midagi kollast. Kohe!“ Nii kaua, kuni Kersti ja Georgi-Rene kroonprintsessi ja -printsi Victoria ja Danieliga jutustavad – laual kaks taldrikut juustu-mustika-vaarika tikusnäkkidega –, tuhnib presidendi meeskond läbi kõik Kadrioru lossi kapid. „Siin ei ole!“ hõikab üks assistent teisele. „Kas president on kunagi üldse midagi kollast kandnud?“ küsib teine. „Voh, Triin, anna enda jakk!“ lööb esimesel kolleegi pintsakut silmates pirn pea kohal põlema. Probleem lahendatud – astudes lossiaeda, et toetada printsessi puuistutamisel, on Kersti valge pintsak kollase vastu vahetatud. Pole küll päris see toon, mis rootslaste lipul, aga asi seegi – kroonprintsessi viisakusele on vastatud. Ega tegelikult tema sinimustvalge kleidi sinine pole ka nii sinine, kui võiks olla.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

23. august 2018, 11:08
BRITI LEHT: Eestis märjaks saanud kroonprintsess sosistas ja itsitas president Kaljulaidiga
16. august 2018, 11:54
Rootsi kroonprintsess ja prints osalevad pühapäeval Naissaare kabeli taaspühitsemisel

22 KOMMENTAARI

t
tänaste kloun-poliitikutega 22. august 2018, 20:28
poleks eesti kunagi taasiseseisvunud. Õnneks oli meil Lennart Meri ja Arnold Rüütel, ainukesed tõelised EV presidendid. Ülejäänud on vaid õhuvirvendus ja osalt ostetud käitumisega, kahjuks.
o
Oh seda Kerstit! 22. august 2018, 08:12
Pangu selga, mida tahes, ikka paistab välja nagu klaassepa tütar. See naine lihtsalt pole nähtav.
Riigipeal peaks olema kaasasündinud sharm, mida...
(loe edasi)
Loe kõiki (22)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee