Inimesed

Helen Sildna vastab süüdistustele: mõistan, et kannatus ühel hetkel katkeb (56)

Jaanika Vilipo, 24. juuli 2018, 16:53
Helen SildnaFoto: Teet Malsroos
Täna avaldas muusik Vaiko Eplik, kuidas Tallinn Music Week festivali peakorraldaja Helen Sildna jätab juba mitmendat aastat heliteenuse arveid maksmata ja tasub need alles vahetult enne uut festivali. "Ja nii juba mitu aastat," kirjutab mees. Helen Sildna jäi Õhtulehele kommentaaride saamiseks tabamata, kuid jagas selgitusi enda isiklikul Facebooki lehel.

"TMW festivali rahastusmudel on keeruline ja koosneb mitmekümnest rahastusprojektist. Festivalil on hulk rahastajaid, kes kinnitavad küll lepinguliselt oma finantseeringu, kuid toetuse kannavad tagantjärele, pärast keerukat aruandlusperioodi.

Samal teemal

Hetkel ootame kokkulepitud toetusi veel paarilt kohalikult rahastajalt ning jätkuvalt on meil käimas aruandlus kahe Euroopa projekti ning EASiga, kes õigustatult jälgivad projekti eesmärgipärast teostust ja kulude kasutust. 2018. aasta festivali kulude eelarve oli ligi pool miljonit. Selle summa katteks on viiendik kinnitatud tuludest tänase seisuga veel laekumata. Samas mahus on ka maksmata arveid.

Oleme kogu südamest tänulikud ettevõtetele ja teenusepakkujatele, kes on meiega kannatlikud olnud, samas mõistan, et ühel hetkel nende kannatus katkeb. Mõistan teenusepakkujate frustratsiooni. Saan kinnitada, et kõik võlad saavad tasutud – kellele millal, lepime juba kõikidega individuaalselt kokku. Suurem küsimus on muidugi selles, kuidas edaspidi paremini. Uut tüüpi sündmuste ja algatuste puhul on taoline olukord mõnes mõttes paratamatu, ent TMWiga oleme peale 10. festivaliaastat muidugi etapis, kus peaksime saama sujuvamalt töötada. Üheks võimalikuks lahenduseks oleks tagavararessurss, mis lubab kulutusi varudest etteulatuvalt teostada. Seda meil siiani olnud ei ole.

Mõistame, et antud olukorras ei peaks kannatajaks jääma meie teenusepakkujad ja tegeleme sellega, et leida pikaajaline lahendus. Vabandan kõigi ees, kellele oleme keerulisi olukordi tekitanud ja täname nii toetajaid kui ka teenusepakkujaid. Ettevõtteid, inimesi ja organisatsioone, kes sellesse festivali on panustanud, on palju."

 

56 KOMMENTAARI

m
Margus 25. juuli 2018, 23:28
Heleni kohta nii väga ei teagi rääkida, aga Mariann J. ühest tuntud udujutu portaalist on kindlasti kibe kelm ja ei maksa tellitud teenuse mitte ühtegi arvet ära..mitu aastat.
e
Eefraim Pikksukk 25. juuli 2018, 12:18
Huvitav, kas keegi ajakirjanikest viitsiks uurida, kas Toomas Hendrik Ilves sai ka Sildna ettevõtetelt tasu TMWl esinemiste eest.
Loe kõiki (56)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee