Inimesed

AUHINNASADU PÄRAST SURMA: Jaak Joala võitis teist aastat järjest aasta meesartisti ja aasta albumi Kuldse Plaadi (34)

Henry Linnard, 21. märts 2018 00:01
POSTUUMSELT POPULAARSEIM: Jaak Joala loominguga on pärast tema surma antud välja mitu plaati ja neid tuleb juurde. Põhjust on, sest Kuldsete Plaatide jagamisel tunnustati teda kui enimmängitud, -ostetud ja -kuulatud meesartisti.Foto: ETMM

„Maailmas on väga palju artiste, kes olid oma eluajal ülikuulsad ja kelle kuulsus ei kustunud pärast lahkumistki,“ tõdeb seni neli Jaak Joala plaati välja andnud Olavi Pihlamägi. Tema avaldatud kogumikalbumitest viimane, „Minu elu“, tõi varalahkunud lauljale eilsel Kuldse Plaadi auhinnagalal kaks võitu. „Loodan ka Jaagu kuulsust nii veel mõnda aega kustumatuna hoida,“ soovib Pihlamägi.

Kuidas selgitate fenomeni, et inimene, kellest on jäänud mälestus ja muusika – teda ennast enam ei ole –, võidab teist aastat järjest nii aasta meesartisti kui ka aasta albumi Kuldse Plaadi?

Eks seda olegi suhteliselt raske selgitada. Siin on kaks momenti. Esimene on seotud ilmselt sellega, et Jaak oli oma eluajal nii valiv, et ta ei suutnudki valida laule, mis oleks tema arvates plaadile sobinud. Tegelikult oli tema lauludest täielik põud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.03.2019
GALERII | Kuldse Plaadi omanikud on selgunud, Jaak Joala on kolmandat korda aasta meesartist
16.07.2018
GALERII | Jaak Joala fänn Moskvast: „Tallinnas on mul vaid üks ja ainus suur armastus ning see on Jaak Joala.“
29.03.2018
UURING: kes on eestimaalaste arvates kodumaa suurim staar?
20.03.2018
GALERII | Vaata, kes võidutsesid Kuldne Plaat 2018 auhinnagalal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee