Inimesed
 
 

EESTI KALLEIM PILL: Vladimir „Boba“ Sapožnini viiul sai pärast 21 aastat seismist uue omaniku (6)

Jaanus Kulli, 15. november 2017 00:01
UUS OMANIK: Eesti Pillifond usaldas haruldase ja kalli viiuli Saksamaal õppivale Hans Christian Aavikule.Foto: Robin Roots

„Kui kõlasid tšaardaši esimesed noodid ja ma poleks teadnud, et viiuli taga seisab noor andekas Hans Christian Aavik, võinuks ma vanduda, et vanaisa mängib. Olen kuulnud teda seda lugu nii palju esitamas ja nüüdki tõi see viis mulle pisarad silma,“ tunnistab omaaegse viiulivirtuoosi pojapoeg Vladimir Sapožnin Õhtulehele pärast esitust. 

Tšaardaš kõlas eile Mustpeade maja Olavi saalis Hans Christian Aaviku esituses aga põhjusel, et just temale usaldas Eesti Pillifond kolmeks aastaks Eesti ühe kalleima, kui mitte kõige kallima pilli – Itaalia pillimeistri Giovanni Paolo Maggini umbes 1610. aastal valmistatud viiuli. See teenis Eesti artisti Vladimir „Boba“  Sapožninit kogu tema pika karjääri, vaikis vahepeal 21 aastat ja nüüd andis pojapoeg Vladimir Sapožnin selle Eesti Pillifondile hoiule. Eesti Pillifondi kollektsiooni pillid kuuluvadki erainvestoritele, kes annavad instrumendid Pillifondi vahendusel tähtajaliselt Eesti interpreetide kasutusse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.11.2017
FOTOD JA VIDEO | Pillifondi kogu täienes enam kui 400 aasta vanuse viiuliga
22.10.2017
VIDEO | Maailmakuulus viiulivirtuoos David Garrett: ma olen liiga vana, et midagi muud õppida
05.10.2017
GALERII | Oleg Sapožnini elulooraamatu aluseks said 17 magnetofonilinti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee