Inimesed

Heidy Tamme: "Kuna mulle surmatunnini jääb meelde viimane telefonivestlus Kustas Kikerpuuga, tunnen lausa kohustust tema laule esitada." (4)

Jaanus Kulli, 19. oktoober 2017 00:02
LAULUMEISTER: Helilooja, džässmuusik, orkestrijuht ja muusikapedagoog Kustas Kikerpuu saanuks täna 80aastaseks. Ehkki teda enam pole, on ta jätnud endast maha hulga suurepäraseid lugusid, mis teiste muusikute esituses endiselt edasi elavad.Foto: Priit Simson/ Ekspress Meedia
„Heidy, sa ju tead, et kaks laulu – „Tantsulugu“ ja „Meie kaks“ on kirjutatud spetsiaalselt sulle,“ tuletab laulja Heidy Tamme meelde viimast telefonivestlust helilooja, džässmuusiku, orkestrijuhi ja muusikapedagoogi Kustas Kikerpuuga, kes täna saanuks 80aastaseks. „Ju ta siis tahtis mulle meelde tuletada, et ma neid lugusid ikka laulaks ja ära ei unustaks,“ usub Tamme, kes pole Kikerpuud petnud, sest tema repertuaaris püsivad need lood praeguseni aukohal.

„„Tantsulooga“, mille refrään algab sõnadega „kasatšokki keerutades kiirelt möödub öö, idakaares päev peagi koitma lööb“, olen ma sõitnud läbi terve maailma, igal pool seda esitanud ja isegi konkurssidel käinud. Näiteks 1975. aastal Valgevenes toimunud konkursil „Nõukogude laul“ pälvisin ma „Tantsulooga“ isegi laureaadi tiitli,“ ütleb Tamme.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.04.2018
Sünnipäevalaps Heidy Tamme: „Olen täna nagu telefonineiu ja väga tore on!”
22.10.2017
VIDEO | Maailmakuulus viiulivirtuoos David Garrett: ma olen liiga vana, et midagi muud õppida
20.10.2017
Voldemar Kuslap: "Karta tuleb pigem elavaid, mitte surnuid"
12.04.2017
Joala lood pole ajas väärtust kaotanud