Inimesed

"Tütar käis peale, et ma lõpuks oma luuletused kaante vahele paneks!" (5)

Kais Allkivi, 18. veebruar 2017, 04:00
VAJAS UTSITAMIST: «Kui minust ei ole teistele inimestele rõõmu, siis mida ma siin üldse ringi käin ja tuigerdan,» ütles Vladislav Koržets üleeilsel auhinnaüritusel. Paljudele tegi rõõmu ka tema luulekogu, mis ilmus suuresti tänu tema tütre Britta ärgitustele.Foto: Teet Malsroos

"Eks ma oma suure kalaraamatu puhul natuke edu lootsin, sest olen umbes tosin aastat selle nimel tööd teinud. See, et ka luuleraamat niimoodi rahvale meeldib, oli mulle väga rõõmustav üllatus," tunnistas kala- ja naljamees Vladislav Koržets neljapäeva õhtul Apollo lugejalemmikute väljakuulutamisel, kus teda pärjati kahe väga erineva teose eest.

Rahvahääletusel, mille Apollo aasta algul internetis ja oma kauplustes korraldas, osutus 615 häälega mulluseks parimaks luuleraamatuks Vladislav Koržetsi elu esimene luulekogu "Laulud või nii" ja lemmikkäsiraamatuks 729 häälega "Koržetsi suur kalaraamat".

Et Vladislav tõttas üleeilsele auhinnajagamisele Solarise Apollosse otse Toiduakadeemia õpiköögist ja jäi hiljaks, võttis trofeed tema eest vastu tütar Britta Koržets, kes ütles, et isa luuletuste edu ei üllata teda karvavõrdki. "See võttis aastaid aega, kuni mina oma isa mõjutasin, et tema tekstid, mis ei ole kunagi koondkoguna ilmunud, kaante vahele saaksid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. märts 2017, 20:42
GALERII | Käsitsi pool tuhat lehekülge ja staarkalurist luuletaja ehk Kulka jagas kirjandusauhindu
17. veebruar 2017, 17:15
Luulelemmikuks valitud Koržets: tütar käis peale, et ma lõpuks oma luuletused kaante vahele paneks!
17. veebruar 2017, 11:26
GALERII | Apollo pärjas lugejate lemmikautoreid: vaata, kes trofee pihku said!
21. mai 2016, 06:00
Kevadised kalaroad: räimed viska pannile ja ahven lükka ahju

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee