Inimesed

Goebbelsi sekretär suri süümepiinadeta: "Me ei teadnud midagi!" (12)

Triin Tael, 4. veebruar 2017 04:00
ÜHE SAKSLANNA ELU: Brunhilde Pomsel 29. juunil 2016 Müncheni kinos oma elust rääkiva dokumentaalfilmi «A German Life» plakati ees. Filmi režissööri Weigensameri sõnul oli Pomsel filmi üle väga uhke ja andis oma viimastel elukuudel intervjuusid linateosega kaasneva raamatu valmimiseks.Foto: AFP / Scanpix

Brunhilde Pomselile pakuti natside propagandaministri Joseph Goebbelsi sekretäri ametikohta. Enne töötas ta ligi kümme aastat Berliini raadio uudisteosakonnas sekretärina ja võitis kuulsust kibekiire masinakirjutajana. Nii heast pakkumisest ei kavatsenud 31aastane Brunhilde Pomsel aga ära öelda. "Mind oleks võinud takistada ainult nakkushaigus," ütles Brunhilde hiljem.

"Olin meelitatud, sest see oli preemia selle eest, et olin raadiojaama kiireim masinakirjutaja," seletas fräulein Pomsel mõne aasta taguses intervjuus. Kuid teel Hitleri usaldusisiku Goebbelsi sekretäri ametikoha saamisel oli üks takistus. Brunhilde ei kuulunud natsionaalsotsialistide parteisse, kirjutab Daily Mail.

Oli küll juba aasta 1942 ning natsid olid võimul olnud üheksa aastat, kuid paljud sakslased polnud parteisse astunud. Sinna kuulus Briti lehe teatel vaid veidi rohkem kui kümnendik elanikkonnast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.11.2019
„Downton Abbey“ täht pälvis Goebbelsi sekretärina kõrge auhinna
30.01.2017
Natsi-Saksamaa propagandaministri sekretär suri 106. eluaastal
30.01.2017
106 aasta vanuselt suri Brunhilde Pomsel, natside propaganda ülema sekretär

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee