Inimesed

Eesti kooli uus tava: õpilane karjub õpetaja peale, et tehtagu kolmed kohemaid neljadeks! (64)

Aigi Viira, 3. september 2016, 04:00
VESI JA VILE: Õpetajatelt eeldatakse nüüdses koolis, et ta peab panema häid hindeid ja õpetama nii, et absoluutselt kõik saaksid ainest aru. Kui seda ei juhtu, on kehvema lastetoaga õpilaste ja nende vanemate silmis süüdi mõistagi õpetajad, kellesse on ligi 20 aastat suhtutud kui klienditeenindajatesse. Seda alavääristavat suhtumist on aga üsna keeruline muuta. Foto: Vida Press
Maa soolast ja küla küünlast on nüüdne õpetajaamet valgusaastate kaugusel: õpilaste ja lapsevanemate jaoks on koolmeistrist saanud klienditeenindaja.

Kui Nõukogude Liidus oli levinud patriootiline fraas "Taome mõõgad atradeks!" siis praeguses Eesti üldhariduskoolis on käibel märksa nõudlikum lause: "Teeme kolmed neljadeks!" See ei ole nali. Pole kaugelt harukordne, et kliendistaatust nautiv õpilane nõuab klienditeenindajaks alandatud õpetajalt kehvade hinnete ümberjoonistamist kõrgemateks. Kohe, siin ja praegu.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

2. september 2016, 12:20
Lapsed toolilt püsti ja trenni!
1. september 2016, 20:07
TV3 VIDEO | Koduõppel oleva poisi ema: kool kaotas poja õpirõõmu
1. september 2016, 17:50
Seisukoht | Koolitüdimusest
1. september 2015, 07:00
KAIT TAMRA OMA ÕPETAJAKUTSEST: "Maalapsed on omaette isiksused, ikka päris inimesed. Tõsised mehed!"

64 KOMMENTAARI

m
Mina 5. september 2016, 14:27
Loen kommentaare ja imestan!Ka mina käisin koolis-nüüd juba penskar.Meie ajal oli kõik teisiti-pidasime väga lugu õpetajatest(tagaselja kirusime küll)Aga nüüd-ära puhu lapse peale või muidu!?
a
Aadu 4. september 2016, 15:38
Väga silmapaistev on HTM töötaja H.Tamme kommentaar. Noor inimene, NLKP-d ei mäleta, aga ideoloogiarindele oleksomal ajal kahe käega tööle võetud. Tub...
(loe edasi)
Loe kõiki (64)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee