Teater

Veel sel nädalal saab Tartus aimu Karl Ristikivi hingelistest otsingutest 

Silja Paavle, 29. juuni 2016 11:54
Stseenid lavastusest "Katarina mõrsjalinik. Risti ja kivi tee"Foto: Erakogu
Kirjanik Karl Ristikivi hingelistest otsingutest ning Euroopa kaitsepühaku Siena Katarina elust saab Emajõe Suveteatri vahendusel aimu veel selle nädala lõpuni.

Emajõe Suveteatri juubelihooaeg on alanud pühalikult ja nõnda ka jätkub. Karl Ristikivi romaanil ja päevikutel põhinev lavastus "Katarina mõrsjalinik. Risti ja kivi tee" räägib Euroopa kaitsepühaku Siena Katarina elust ja paguluses elava Ristikivi hingelistest otsingutest.

Samal teemal

See on lugu autori ja kangelase kohtumisest väljaspool argise ajaloogika piire. Ristikivi ainetel on näidendi kirjutanud Loone Ots, kes ütleb nii: "Meie aja inimene võiks koos Katarinaga endast armastust otsida, olla hea ka võõraste vastu, sekkuda tülidesse, et kasvatada rahu, olla iseendast üle, oma maistest soovidest suurem, nagu Katarina seda oli. Ühinenud Euroopa lastena oleme aastakümneid rääkinud sallivusest ja multikultuursusest, aga sõna armastus on taandunud pigem eurolaulutekstidesse. Selle sõna suurt vaimset sisu - armastada inimesi tingimusteta ja vastuarmastust nõudmata - ei oska enam otsidagi. Karl Ristikivi loomingu ja Siena Katarina eeskuju vägi võiks meis selle sõnumi jälle haljendama panna."

Emajõe Suveteatri lavastus "Katarina mõrsjalinik. Risti ja kivi tee" Tartu Jaani kirikus veel vaid 2. juulini.

Samal teemal

28.10.2017
Karl Ristikivi põrm sängitati kirjaniku ema kõrvale
24.10.2017
Karl Ristikivi põrm sängitatakse Pärnumaal kodumulda
09.06.2016
Andres Dvinjaninov: kirikus teatritegemine on erilise vaimsusega
09.06.2016
Guido Kanguri vanemad: tahtsime, et ta astuks kunstiinstituuti ja saaks arhitektiks