ÜRGE MÄETAMM. «Õhtu kõige kunstipärasem komplekt. Pretensioonikas, aga enesekindel, nagu peabki,» kommenteerib Evelyn Sepp kunstnik Marko Mäetamme abikaasa, Eesti ajaloomuuseumi mööblikogu hoidja Ürge Mäetamme julget kleidivalikut.Foto: Tiina Kõrtsini
Katharina Toomemets, Kais Allkivi 26. veebruar 2016 06:00
"Rõhutan, et Eesti on küll väike ja meil ei ole moetööstust, kuid meil on kõrgtasemelist moekunsti, suurepärast disaini ja hindamatut käsitööd, mille üle uhke olla ja seda ka väärtustada, väga palju. See on sama oluline osa meie kultuurist, kui keele hoidmine. See keel on lihtsalt visuaalne," hindab endine poliitik Evelyn Sepp presidendi vastuvõtu üldpilti väga heaks. "Värve ja vorme oli üksjagu ja ka publik tundis end pigem vabalt kui vangistatult."

Õhtuleht toob lugejani selle aasta silmapaistvamad kleidid, mis pälvisid tunnustavaid sõnu. Tänavu ütlesid oma sõna sekka moekunstnik ja tänavune Hõbenõela nominent Kätlin Kikkas, moekunstnik Kätlin Haak, alati moekas ja oma lavakostüümidega silmapaistev lauljatar Laura Remmel ning aastaid ise presidendi vastuvõtul käinud ja sel aastal pidupäeva telerist vaadanud endine poliitik, praegune MTÜ Teenusmajanduse Koja tegevjuht Evelyn Sepp.

"Ma väga soovin, et me vaataks seda osa peost kui kunstinäitust, Eesti disainerite ja käsitöökunstnike suurimat ja olulisemat aastanäitust, mitte aga missivõistlust või edevuselaata. See oleks meie loomeinimeste alandamine ja väga ebaõiglane," ütleb Sepp presidendi kätlemistseremoonia kohta, mis pakub Eesti Vabariigi sünnipäeval enim kõneainet.