Inimesed

Tiit Pruuli purjetab Antarktikasse: valmis tuleb olla pikaks kannatamiseks (9)

Rainer Kerge, 6. jaanuar 2016 06:00
JÄISTESSE VETESSE: «Külmad polaaralad pole kunagi olnud minu esimene reisieelistus, ma olen ikka püüdnud minna sinna, kus inimmõistusega on laule ja inimkätega materiaalseid kultuuriväärtusi loodud. Nüüd on siis aga aeg nii kaugel, et plaanin, jah, Antarktika-retke ja ehk järgmisena ka Alaskat,» ütleb Tiit Pruuli, kes purjetab veebruari alguses Lõuna-Ameerika lõunatipust Ushuaiast koos viie reisikaaslase ja kahe meeskonnaliikmega kolmenädalasele ekspeditsioonile Antarktikasse. (Pildil poseerib Pruuli 2010. aasta sügisel kohe-kohe ümbermaailmareisi alustava katamaraani Nordea pardal.)Foto: Tairo Lutter

Muidugi ei hakka rännu-, äri- ja kirjamees Tiit Pruuli seilama Antarktikasse siitsamast Tallinnast. Ei, ta lendab ikka sihtkohale nii lähedale kui võimalik ja istub koos viie kaaslasega veebruari alguses purjekasse alles Lõuna-Ameerika lõpus, Tulemaal. Sealgi hakkavad 16meetrist, moodsat navigeerimistehnikat täis tuubitud laeva juhtima kaks kohalikke olusid tundvat meremeest.

Pärast ümbermaailmareisi Lennukiga ja ringisõitmist Nordeaga on purjeka peal ikka veel töid, mida sa teha ei mõista? Pead kapteni ja koka kaasa palkama?

Lennukile ja Nordeale võib veel lisada Hillar Kuke jahi Martha, mis sõitis samuti ümber maailma ja mille peal ma tegin kaasa Vaikse ookeani etapi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.05.2018
Suri Eesti legendaarne polaaruurija Vello Park
13.02.2018
Andres Tarand poole sajandi tagusest talvitumisest Antarktikas: „Mõned näod tüütasid ikka ära ja kui talvitumine hakkas lõppema, tekkisid kaklused.“
24.03.2016
Pruuli: Antarktikas on tohutult vallutamata mäetippe!
13.01.2016
Antarktikas hukkus Kanada piloot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee