Inimesed

Urmas Lennuki kolm näitemängu said raamatuks 

Aigi Viira, 21. november 2015, 08:00
RAAMAT VALMIS: Näitekirjaniku Urmas Lennuki näidendikogumikku «Ükskord Eestimaal» tutvustati esimest korda Ugala teatri esietendusel «Ema oli õunapuu».Foto: Aldo Luud

"Ma ei usu, et kõiki neid mu tekste peaks raamatutena välja andma, maht on suur ja kindlasti pole ma neist paljudega rahul," muigab näitekirjanik Urmas Lennuk. Näidendikogumikku "Ükskord Eestimaal", mis koondab ühte köitesse kõik kolm Urmas Lennuki näidendit. "Rongid siin enam ei…", "Päeva lõpus" ning "Ema oli õunapuu" moodustavad ainsa terviklikult lavale jõudnud näidenditriloogia Eesti nüüdisdraamakirjanduses.

"Raamatud on muutumas niikuinii rohkem sisekujundus­elemendiks moodsas majapidamises," usub Lennuk, kelle tarvis oli möödunudnädalane esietendus "Ema oli õunapuu" ümmarguse tähisega – tegu on tema 50. teatritekstiga.

Nagu 13 aastat tagasi lavastuses "Rongid siin enam ei…", nõnda ka selles järjeloos on Jakobi rollis Gert Raudsep ning Onu Sassi mängib Peeter Jürgens. Gert Raudsepale on see pärast kümmet aastat olla tagasi Ugala teatri laval.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. september 2017, 00:01
URMAS LENNUK: „Teater on nagu krooniline reuma – kui ta sul juba on, siis lahti enam ei saa.“
16. november 2015, 14:42
GALERII | Urmas Lennuki näidend „Ema oli õunapuu“ esietendus
23. oktoober 2014, 07:00
Urmas Lennuk: "Liiga palju huvitavaid töid on tulnud "Õnne 13" pärast kõrvale lükata."
24. juuli 2014, 07:00
Urmas Lennuk: "Mida vanemaks ma saan, seda rohkem olen mõistma hakanud, et kõige olulisemad asjad siin ilmas on väga lihtsad."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee