Toimetas Kaspar Käänik 19. juuli 2014 14:40
Mändjala rannal toimuva neljanda Saaremaa rannapeo esimene päev möödus rahulikult. Kohal olid tuhanded pidulised ning laval artistid, kes andsid endast viimase ning pakkusid peole tulnutele meeldejääva show.

Lavale astusid Metsakutsu, Grete Paia, Terminaator, Marc Van Linden Saksamaalt ning peaesineja Sigma Inglismaalt.

Eilse kontserdi peaesineja Sigma sõnul täitis kontsert kõik tema ootused ning tal oli hämmastunud Eesti publiku tohutust energiast, millega kontserdile kaasa elati.

Rannapeo peakorraldaja Siim Pohlaku sõnul võib peo esimese päevaga igati rahule jääda ning rahvast on tänavu Mändjalal kindlasti rohkem kui möödunud aastal.

Turvaülema sõnul kulges rannapeo esimene päev üldjoontes rahulikult. Üksikuid vahejuhtumeid seoses alkoholi liigtarbimisega esines, kuid need olukorrad lahendati kiirelt. Terve öö jooksul oli kohal ka politsei, kellega oli turvameeskonnal operatiivne ning ladus koostöö. Politsei palus rannapeole tulijatele südamele panna, et järgitaks liiklus- ja parkimiskorraldust ning arvestataks enda ja teiste ohutusega.

Rannapeo teise päeva peaesineja on esmakordselt Eestis esinev DJ Faul Prantsusmaalt, kelle suurimaks hitiks on deep-house'i lugu "Changes". Faul (saksa keeles laisk) lõi oma nime kui pesudonüümi Prantsuse DJ Maxime'ile.

Aastal 2013 kuulis Faul koos oma kaasprodutsendiga Wad Ad'iga, kuidas ühes Austraalia muusikaprojektis kasutati sample'ina lastekoori. Samal aastal kasutasid mehed sarnast sampling'ut oma loos "Changes" ning õigesti tegid - loost sai üleöö rahvusvaheline hitt, saavutades kõrgeima koha Saksamaa ametlikus edetabelis German Singles Chart. Kohe järgnesid ka kõrged kohad edetabelites nii Austrias, Belgias, Ungaris, Hollandis ja Šveitsis.