Inimesed

Muusik Uku Kuudi abikaasa: "Uku on minu suur laps, kes vajab hoolt ja tähelepanu." (42)

Jaanus Kulli, 9. mai 2014 07:00
ELU LÄHEB EDASI: Uskumatult tublid ja elurõõmsad Kertu ja Uku. Taga voodil aga lamab kass Venna ja tal on vend Triibu. Foto: MATI HIIS

"See on armastus, mis mind elus on hoidnud. Kõlab klišeelikult, aga nii see on. Uku on ju kunagi ka mind kätel kandnud. Mitte keegi pole mind mitte kunagi niimoodi armastanud nagu Uku. Ma ei suuda elu ilma temata ette kujutada," ütleb Kertu Silla-Kuut väga vaikselt. Vaadates vargsi kõrval istuva mehe poole, kes on juba kolmandat aastat aheldatud ratastooli. Nüüd on Kertu kord Ukut kätel kanda. Elu lõpuni.

Ukule oli loodus, jumal, või keegi kolmas-neljas andnud väga palju. Ta oli andekas muusik, ärimees; Kuutide kodus Saaremaal Pöide kandis kõrgub Uku kätega rajatud viinamarjaistandus, seintel ripuvad tema maalid. Nüüd on see kõik mõnes mõttes minevik.

Jah, viinamarjaistandus annab hea suve korral sügisel korraliku saagi ning Uku haiguse tagajärjel peaaegu liikumatud sõrmed loovad arvutil tema kunagistest muusikateostest uusi arranžeeringuid, kuid sisuliselt elab Uku tänu abikaasa Kertu armastusele ja hoolitsusele.

"Viis aastat on ta vajanud liikumiseks minu abi," ütleb abikaasa Kertu. Kolm aastat tagasi diagnoositi Ukul amüotroofiline lateraalskleroos ehk ALS, mis tähendab enneaegset vananemist ja lihaste kärbumist.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.08.2014
Lihasehaigete selts jää-ämbri annetussummast: on suur vastutus liikmete ja annetajate ees
27.07.2014
Kertu Silla Kuut: jääkülma veega ülekallamise tegelik põhjus on varju jäänud
16.08.2010
Korteriühistu nõuab Uku Kuudilt kohtuga 25 000 krooni
13.08.2007
Uku Kuudile kuulub Eesti suurim viinamarjaistandik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee