Ettevaatust, Nigeeria petturid tegutsevad taas ja seekord on nende relvaks eesti keelde teksti tõlkiv Google Translate.Foto: Getty Images
Marge Sillaots 19. aprill 2009 09:43
Nigeeria petturid, kes saadavad e-maile kirjaga päranduse ja tööpakkumiste kohta, on avastanud ilmselt Google Translate'i teksti eesti keelde tõlkimise, kuna ringlemas on uus, nähtavalt vale õigekirjaga rahapakkumisega kiri.

Doktor Kevin Brown on väidetavalt töötaja Inglismaa Natwest Bank Corporationis, kes avastas, et nende firmas on 12,5 miljonit dollarit, mis kuulus ameeriklasele Hr Thompson Morrisonile. "Dear Friend, Kuidas teile täna ja teie perekond? Loodan, et hea, ma olen Dr.kevin pruuniks. Alates Haledon, North West London, siin Inglismaal. Ma töötan Natwest Bank Corporation Londonis. Writing teid työhuoneestani, et oleks tohutu kasu nii meile," seisab kirjas. Doktor "pruun" Brown lisab, et Morrison hukkus koos abikaasa ja tütrega 31. jaanuaril 2000 Euroopas lennuõnnetuses ning nüüd soovitakse tema raha jagada kirjasaaja ja -saatja vahel.

"Valik Teile on tekitanud alates geograafilist laadi kohta, kus te elate, eelkõige seetõttu, et seniilsus ja tehingu konfidentsiaalsuse siin. Nüüd meie panga on oodanud ükskõik millise sugulaste ees-up tuleb nõuet, kuid keegi ei teinud seda."

"Seda on võimalik välja maksta või jagada need protsendid, 60% mulle ja 40% sulle. Mul on tagatud kõik vajalikud juriidilised dokumendid, mida saab kasutada varundage see väide me tegemisel. Kõik, kui vajadus on sisestada oma nime ja dokumentide legaliseeriks see kohus siin tõestada teile õigustatud toetusesaajaga," kirjutab Brown.

Toetuse kättesaamiseks on vaja saata täisnimi, telefoninumber, kontaktaadress, vanus ja amet. "Palun, annavad mulle järgmist: kui meil on 7 päeva kestab see läbi. See on väga kiireloomuliste palun," kostab Browni abipalve.

Kõigile neile, kes ülal kirjeldatava kirja saanud, tuletame meelde, et tegu on petuskeemiga ning selle peaks reetma juba üsnagi veider tõlge. Seega tuleks hoiduda igasugusest andmete saatmisest.