Siiri SisaskFoto: Stanislav Moškov
Toimetas Geidi Raud 9. detsember 2020 12:09
Muusik Siiri Sisask (52) tunnistas "Vikerhommikus" et ta on rahulolematu nii mõne enda minevikus kirjutatud looga kui ka kolleegide paladega, mis lokkavad halvast keelekasutusest.

"Lubage mul seda öelda praegu siin otse-eetris: mind häirib, kui labaseks on läinud keelekasutus laulutekstides. Suured tegijad, tänapäeva suured staarid meil siin Eestis, ja millised labase keelekasutusega tekstid! Nii kahju!" märkis Sisask.

Ta tõi näitena välja, et paljudes lauludes on sõnalõpud ära söödud. "Läind, teind, olnd...Ka kordused, näiteks "mina olin", "ma tahan", "ma teen". Aga tegelikult võib olla lihtsalt "olin", "tahan"… Mõnikord on selline mula, et mitte midagi ei saa aru. Ilus laul, aga sa ei saa üldse aru, millest lauldakse. Hõredamaks, ilusamaks, täpsemaks, diktsioon selgemaks!"

Sisask tegi uue albumi tarbeks ümber ka oma loo "Ma ei maga, ma ei söö", mille ta kirjutas 23aastaselt. Seda põhjusel, et inimesed saaksid lõpuks aru, millest see laul tegelikult kõneleb. Oma uue loominguga on muusik aga rahul. "Ma naudin oma muusikat väga, eriti viimase aja oma. Mulle meeldivad otseesinemised inimestele, seal tekib nii mõnus energia. Kõik on nagu pilves!"