Saund

KUULA | Ikevald Rannap avaldas uue loo, mille kirjutas maailmas rännates 

Toimetas Terttu Jazepov, 28. aprill 2020 13:41
Ikevald RannapFoto: Kaupo Kikkas / Facebook.com/IkeRannMusic
Ikevald Rannap, artistinimega Ike Rann, avaldas uue singli “Get By”, mis kannab endas olulist sõnumit: isegi kui ajad on rasked, siis me saame sellest üle.Lugu on kirjutatud ajal, kui muusik rändas kolm aastat mööda maailma ja kogus selle vältel materjali debüütalbumi “Synchronize” jaoks. Selle aja jooksul elas ta läbi ka raskeid aegu, tänu millele õppis midagi eluliselt tähtsat. Nimelt on oluline keskenduda heale ning just selle pärast on ka uus singel ajakohasem kui kunagi varem. “Usun, et laulul on positiivne sõnum, mida me just praegu vajame — isegi kui ajad on rasked, siis me saame sellest üle,” sõnab Ikevald.

Möödunud nädalal aitas ta koguda kodulinnas Kopenhaagenis 20 000 Taani krooni Sinise Risti toetuseks ja loodab, et saab nüüd ka kodumaalastele abiks olla. “Praegu on oluline olla teineteisele toeks rohkem kui eales varem,” ütleb ta. Ikevald annab 21. mail kell 18.00 EBS Facebooki lehe vahendusel heategevusliku kontserdi Eesti Lasterikaste Perede Liidu toetuseks ning julgustab inimesi ka oma panust andma. Kogu tulu läheb abi vajavatele peredele Saaremaal.

Äsja avaldatud singel “Get By” on kirjutatud koostöös Briti laulja ja laulukirjutaja Edmund Jefferyga. Tegu on kolmanda singliga täispikalt albumilt “Synchronize”, mille produtseeris hinnatud produtsent Ricky Delin. Album on põhiliselt funk/ soul'i kõlaga, kuid erinevaid mõjutusi võib kuulda popist, rokist, jazz'ist ja flamenkost. Lugudes võib kuulda sarnasusi Lenny Kravitzi, Jamiroquai ja James Browniga.

Ikevald Rannap on laulja ja laulukirjutaja, kes astus esmakordselt publiku ette juba 2007. aastal. 2015. aastal avaldas ta poprokk lühiplaadi “LiveLoveLaugh”, mille üks lugudest “Genius” võitis Inglismaal BBC raadio maineka laulukirjutamisvõistluse.

Samal teemal

14.10.2019
VIDEOINTERVJUU | Ikevald Rannap: võin oma munad laua peale panna ja uhkusega öelda, et olen andnud endast parima
11.10.2019
GALERII | Ikevald Rannap esitles uut plaati
11.10.2019
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Ikevald Rannap: „Eks ma olen tõesti paras jobu olnud ja sellepärast päris palju ka kannatanud.“