Al Pacino, Martin Scorsese ja Robert de Niro esitlesid mullusel BFI Londoni filmifestivalil oma filmi "Iirlane". Ka kõnealune festival osaleb maikuisel Youtube'i-festivalil. Foto: Ian West/PA/Scanpix
Toimetas Triin Tael 28. aprill 2020 10:32
Maailma mõjukaimad filmifestivalid, mis on koroonapandeemia tõttu edasi lükatud või ohtu sattunud, ühendavad internetis jõud, moodustamaks ülemaailmse filmifestivali "Me oleme üks".

"We Are One: A Global Film Festival" algab BBC Newsi teatel Youtube'is 29. mail ning kestab kümme päeva. Digitaalne festival, milles osaleb 20 festivali üle maailma, nende seas Cannes'i, Veneetsia, Berliini, Sundance'i ja Tribeca filmipidu, aitab koguda raha Maailma Terviseorganisatsiooni Covid-19 solidaarsusfondile ning teistele heategevusorganisatsioonidele. 

Tasuta netifestivalil saab näha nii täispikki kui lühifilme, kontserte, komöödiaetteasteid ja vestlusi. Programm selgub maikkuus. Deadline.comi andmeil pole Youtube'i-festivalil siiski loota tänavustel festivalidel linastuma pidanud filme, põhjused on nii majanduslikud kui ka seotud autoriõigustega.