Eero, Aleksander ja Mari-AnneFoto: TV3
Tele
27. mai 2020, 21:32

„Naabrist parema“ Eero ja Mari-Anne: konteinermaja eeliseks on väike ruum, mis ei lase liigselt asju kuhjata

„Kui antakse metallist karp, veidike vaba raha, lubatakse oma unistustega hulluks minna ning selle lõpptulemuseks võib-olla päris esimene oma kodu, ei ole küsimustki – oleme kohal,“ põhjendab „Naabrist parema“ saates osalemise otsust võitja Mari-Anne, kes oli võistlustules oma elukaaslase Eero ja poeg Aleksandriga.

Konkreetset stiili nemad oma konteinermaja juures välja tuua ei oska, kuid nende kindel siht on helge, võimalikult avar ning peidetud ja tarkade lahendustega maja. „Kuna sellest saab meie täiskohaga kodu, peaks see olema mugav, turvaline, soe ja hubane. Kindlasti peaks seal olema Aleksandri tuba ja saun,“ sõnab Mari-Anne.

Eero, Mari-Anne ja Aleksander on suured rändurid – reisikihk on neid viinud nii Austraaliasse telkima kui ka Aasiasse vabatahtlikule tööle ja seljakotiga rändama. Oma rännuaegadel elas pere Euroopas ringi sõites kuude kaupa eriti kitsal pinnal - oma kätega elamuks ehitatud kaubikus. Konteinerisse kodu ehitamise plussiks on naise sõnul väike ruum, mis pressib õue avastama ja ühtlasi ei lase liiga palju asju kokku kuhjata. „Kõige suurem pluss on transporditavus, mis võimaldab meil ka edaspidi elada oma rändavat elustiili, ilma, et me peaks uue kodu ehitama.“ Miinuseid Mari-Anne välja tuua ei oskagi. „Seal on nii mõnus pusida!“

Oma konteineri viivad Eero ja Mari-Anne võidu korral Otepääle, sest just seal mees töötab. „See on imeline koht nii suvel kui ka talvel, justkui konteinerile loodud.“

Saates osalemise ajal on naise sõnul kõige keerulisemaks kujunenud inimlik pool ja suhted. „Inimestes löövad välja küljed, mida isegi ei teadnud endas eksisteerivat. Ka vale tööde järjekord teeb elu keeruliseks. Ehitus ise on meile aga hingelähedane ja naudime seda täiel rinnal.“ Mari-Anne tunnistab, et omavahelised suhted kaaslasega on läbinud korraliku proovikivi. „Oleme juba loomult kirglikumad ja emotsionaalsemad kui keskmine eestlane, nii, et unetus, stress, pinge ja muu selline annab ainult auru juurde.“ Koroonakriis on nende elu mõjutanud ainult sellega, et nende laps ei käi lasteaias. „Nädalateks koju toidu ja olmeasjade varumine on meil juba aastaid harjumuseks olnud, sõpradega pole me kudrutama ja jalutama juba ammu enne koroonat jõudnud,“ muigab naine.

Mari-Anne ütleb, et nemad Eeroga ei vääri kindlasti võitu rohkem, kui tesied. „Kõik teevad metsikult tööd ja näevad vaeva. Tundub lihtsalt, et neljast paarist leiaks maja meie käes kõige enam kasutust, kuna oleme ainukesed, kellel tegemist täiskohaga koduga.“