Inimesed

Palju iseseisvat tööd ja ära jäänud lõpuüritused! Kuulsad gümnasistid: see olukord ei ole kellegi jaoks kerge 

Liisa Mugra, 25. aprill 2020 13:08
Jaagup TuiskFoto: Martin Ahven

Koroonakriisi tõttu on kõik Eesti koolid viidud üle distantsõppele. Kuidas kulgeb e-õpe meie kuulsatel gümnasistidel? Oma mõtteid jagavad Jaagup Tuisk, Amani Kiivikas, Merilin Mälk ja villemdrillem. 

“Ma ei saa öelda, et kaugõpe oleks lihtsam kui koolis kohapeal õppimine. Koolis on vahetu kontakt õpetajaga, mis võimaldab vajadusel kohe küsimusi esitada. Praegu seda ei ole ja video teel ei toimi asi nii hästi. See teeb distantsõppe mingil määral raskemaks,” räägib laulja Jaagup Tuisk, kes õpib Gustav Adolfi gümnaasiumi 12. klassis. 

Siiski katsub laulja praeguses olukorras hakkama saada ja õppimisega järjel olla. “Tuleb lihtsalt natuke rohkem ise initsiatiivi üles näidata ja kui püsid korralikult teema juures, saab hakkama,” on ta kindel. Jaagup räägib, et tundide ülesehitus sõltub eelkõige õpetajast ja konkreetsest ainest. “Mõnes tunnis jäetakse iseseisev töö. Näiteks ühiskonnaõpetuses või ajaloos peame ise teema kohta lugema ja loetu põhjal ülesandeid täitma. Samas matemaatikatunnid toimuvad videokõnes, kus õpetaja seletab ülesanded ära ja kui on küsimusi, saab neid esitada,” kirjeldab Tuisk.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.08.2020
KOLMED-NELJAD AJALUKKU?! Paljud õpetajad tõrguvad uudse hinnetevaba korra vastu
02.07.2020
GALERII | Lauljatar Merilin Mälk lõpetas keskkooli: olen kolm aastat oodanud, et saaksin lõpuks muusikale keskenduda
19.06.2020
VAATA | Jaagup Tuisk avaldas muusikavideo, kus teevad kaasa kuumad „Rannamaja“-tšikid!
01.06.2020
Tuntud abituriendid eesti keele eksamist: pea oli laiali otsas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee