Raamat

ÕL VIDEO | Aiandusspetsialist Eva Luigas esitleb oma uut raamatut ja annab aiandusnippe 

Video: Mari Luud, Rauno Vahtre, 23. aprill 2020 18:00
Aiandusspetsialist Eva Luigas on valmis saanud uue linnukese - tema sulest on ilmunud teos „Aianipiraamat“. Õhtulehel on hea meel teieni tuua eksklusiivne raamatuesitlus otse Eva koduaiast. Skype'i teel vestleb autoriga kirjastaja Tiina Kaalep. 

Eva tutvustab oma raamatut nii: „Igal aiaomanikul ja eriti algajal, tekib aias toimetades pidevalt küsimusi: Millise labida peaksin ostma? Mis vahe on kattelooril ja talvelooril? Milleks saab kasutada geotekstiili või päikesekaitsekangast? Palju mulda osta ja millist? Kuidas seda pindala nüüd arvutatigi...? Appi, mida ma NÜÜD teen?! Minule on aiandus mõnusaid väljakutseid pakkuv hobi. Sa pead olema uudishimulik ja nutikas, mitte alla andma ja pidevalt keerulistest olukordadest väljapääsu otsima, sest ilm on, nagu ta on, ja alati napib kõige tegemiseks aega. Tean omast käest, et kogemuste lisandudes paraku küsimused ei vähene, vaid neid tekib juurde, sest oskad juba küsida. Igasugu nippe, mis elu hõlpsamaks ja tööd lihtsamaks muudavad, on ka juba siginenud.

Samal teemal

Mõned nõksud ja töövõtted on sellised, ilma milleta ei kujuta ma oma elu aias enam ettegi. Mõned aga ei ole pikas perspektiivis ennast õigustanud ja nende asemele tuleb uued töövõtted leiutada. Sellest raamatust leiab huviline vastused küsimustele, millele olen oma aialoengutes pidanud vastama. Samuti jagan neid nippe, mille olen ise leiutanud või mida saatusekaaslastelt kuulnud ning oma aias edukalt kasutanud.“

Raamatut saab endale soetada SIIT

Eva Luigas on lõpetanud Räpina Aianduskooli maastikuehituse eriala.
Ta on töötanud aianduskeskuses Hansaplant ning seejärel Kodukirja
aiatoimetaja ja ajakirja Aed peatoimetajana. Käesoleval ajal on Eva ametis ajakirjas Eesti Naine, kus ilmuvad tema kolumnid ning aiandusteemalised artiklid. Praktilist aianduskirge rahuldab Eva oma Kakumäel asuva suvila aias ja iga-aastastel aiareisidel.

Varem on temalt ilmunud raamatud „Kuidas teha peenart“ (kirjastus Hea Lugu, 2015), „Aiatööd lihtsamaks. 100 praktilist nõuannet“ (Ajakirjade Kirjastus, 2017) ja „Tarbeaia teejuht“ (kirjastus Hea Lugu, 2018).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee