Foto: @valkilmerofficial/Instagram
Toimetas Triin Tael 22. aprill 2020 12:23
Val Kilmer naljatab haruldases online-intervjuus, et nüüdsel ajal naerab ta piraadihäälega. Kuid endise seksisümboli krägisev hääl on tõend pikast ja raskest vähiravist.

Kilmer (60, "Top Gun", "The Doors", "Batman igaveseks") on valmis saanud mälestusteraamatu "I'm Your Huckleberry", mille reklaamimiseks andis ta hiljuti üle aastate intervjuu. "Ma tunnen end palju paremini, kui mu hääl arvata lubab," kinnitas näitleja saates "Good Morning America". 

Vali tervisliku seisundi üle spekuleeriti aastaid, sest ta ei paljastanud oma haigust väga pikka aega. Harvadel paparatsopiltidel oli Kilmer murettekitavalt kõhn ning tema kaelal paistis meditsiiniseadeldis, mis andis aimu trahheostoomiast. Nüüd seletas ta: "Mul diagnoositi kõrivähk, aga see paranes väga kiiresti. Trahheostoomia aitab mul hingata, sest ka mu kõrinäärmed paistetasid üles." Kilmerile tehti ka keemia- ja kiiritusravi. 

Küsimusele, mida Val oma vana hääle juures kõige rohkem taga igatseb, vastas ta kärmelt: "Seda, et ta mul oli! Et ma ei naernud nagu mereröövel."