VAHEAJA MULJEID KRIBAMA: Eesti Rahva Muuseumi haridusekeskuse juhataja Kaari Siemer ütleb, et lisaks täiskasvanute koroonamuljetele ootab muuseum noorte mälestusi koolivaheajast eriolukorra tingimustes.Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
21. aprill 2020, 13:32

Muuseum kogub noorte muljeid eriolukorralisest koolivaheajast

„Kui alguses tundus, et eriolukord ja kodus õppimine on üks suur koolivaheaeg, siis oma laste pealt ma näen, et koolis käia oli palju toredam. Me ootamegi laste emotsioone ja mälestusi, kas koolivaheaeg eriolukorras on ikka eriline või mil kombel on see vaheaeg teistmoodi kui tavaliselt,“ ütleb Eesti Rahva Muuseumi hariduskeskuse juht Kaari Siemer.

ERM kutsub kooliõpilasi jagama oma muljeid ja mälestusi sellest, kuidas möödub nende koolivaheaeg eriolukorra tingimustes. Tavapäraselt teevad perekonnad vaheajal väljasõite, aga kas praegu ongi võimalik üldse kuhugi sõita, arutleb Siemer. Kindlasti tähendab see teistmoodi koolivaheaega, kui kodudest ei saa liikuma nagu tavaliselt.

Ta lisab, et oodatud on kirjeldused sellest, kuidas noored saavad vaheajal suhelda oma sõpradega ja milliste vahendite abil suhtlemine toimub. Tema sõnul oleks eriti tore, kui noored oskaksid välja tuua võrdluse ja lisada oma mõtteid, kuidas erinevad omavahel praegune ja varasemad vaheajad.

„Me juba kogume rahvalugude portaali täiskasvanute lugusid eriolukorrast,“ jätkab Siemer. „Kuidas inimesed muutunud oludega hakkama saavad, kuidas see on nende elu muutunud. Lisaks täiskasvanutele muutis eriolukord ka paljude laste elusid, kes said enne koolis käia, aga nüüd õpivad kodus ja peavad oma asjadega üksi hakkama saama.“

Oma loo jagaja saab lisada juurde pilte ja kui vaheajast on tehtud video, siis ka lingi videole.

„Lugude pikkus ei ole piiratud,“ ütleb Siemer. „Pilte saab lisada kuni kümme. Nii peab iga loo jutustaja välja valima kõige ilmekamad pildid. Kui ta saadab meile kakssada pilti, siis peame meie sealt valima hakkama ja kas me teeme siis päris sellise valiku, nagu jutustaja mõtles.“

Koolivaheaja lood ja pildid saab üles laadida Rahvalugude lehele, kus need tähistada märksõnaga „Eriline koolivaheaeg“.