Inimesed

Eesti breiktantsijad pürgivad olümpiale! Joel Juht: breik on meie jaoks alati olnud arvestatav sport 

Liisa Mugra, 20. aprill 2020 14:02
Breikarite võistlus.Foto: Erakogu

Eesti breiktantsijatel on võimalus pääseda 2024. aastal toimuvale Pariisi olümpiamängudel esmakordselt kavas olevale breiktantsuvõistlusele.  “Olümpia näol on tegu uue platvormiga, mis kindlasti aitab kaasata selle ala juurde rohkem inimesi,” räägib tantsutreener ja Eesti Tänavatantsijate Liidu asutaja Joel Juht. 

Võimaluse olümpiamängudele pürgida saavad tänavatantsijad tänu sellele, et Eesti Tänavatantsijate Liit on nüüd ametlikult Eesti Tantsuspordi Liidu liige. “Tunne on lootusrikas ja mõtteid tekib palju. Breik on meie jaoks olnud alati arvestatav sport ja spordialaks nimetamine ei muuda seda. Breik on suure hip-hopliikumise üks osa ja paljude breikarite jaoks on prioriteet kaasata selle kultuuri väärtused. Ootame Eesti Tänavatantsijate Liidu eestvedajatega huviga neid väljakutseid, mis meil ees seisavad,” rõõmustab Juht. 

Mees lisab, et erinevad breikarid on juba alates 2018. aasta noorte olümpiamängude ettevalmistusperioodi algusest uurinud erinevaid võimalusi, kuidas liituda nii-öelda suure spordiga. “Siiski on kõik need tegemised siiani olnud üksikisiku tasandil uurimised,” tõdeb ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.04.2020
Joel Juht: meil on tugevaid breikareid, kes võiks järgmisel olümpial Eestit esindada
11.12.2013
Millised on breiktantsu šansid olümpiakavva pääseda?
21.10.2010
Laupäeval selguvad Eesti tänavatantsumeistrid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee