Inimesed

Suri Rainer Sarneti „Novembris“ mõisahärrat mänginud Dieter Laser (1)

Toimetas Triin Tael, 10. aprill 2020 17:02
Dieter Laser Rainer Sarneti "Novembris".Foto: Gabriela Liivamägi/Homeless Bob Production/Efis.ee
Sotsiaalmeedias levib uudis nimeka Saksa näitleja Dieter Laseri surmast. Eestlastele on ta tuntud ennekõike Rainer Sarneti hiljutisest Kivirähi-ekraniseeringust "November" (2017). See jäigi Laseri viimaseks filmiks.

Dieter Laseri Facebooki lehele ilmus neljapäeval kurb sõnum näitleja lahkumisest. Selgub, et filmistaar suri juba veebruari lõpus. "Teatame kahetsusega, et Dieter Laser suri 29. veebruaril 2020," vahendab Briti väljaanne Metro sotsiaalmeediasõnumit.

Laseri veebruarikuisest surmast teatati tema Facebooki lehel alles nüüd. Foto: Facebook/Dieter Laser

Laseri abikaasa Inge kinnitas väljaandele Syfy Wire, et uudis vastab tõele. Dieter suri vaid veidi pärast oma 78. sünnipäeva.

Dieter Laser Rainer Sarneti "Novembris". Foto: Gabriela Liivamägi/Efis.ee

Internet Movie Database'i andmeil jäi ülesastumine Andrus Kivirähi "Rehepapil" põhinevas "Novembris" Laseri viimaseks filmirolliks. 

Saksamaal oli Dieter Laser tuntud ja viljakas näitleja, kes mängis 1970. aastate Lääne-Saksa kino uue laine tähtteoses "Katharina Blumi kadunud au" (režissöörid Volker Schlöndorff ja Margarethe von Trotta, 1975). Kuid laiemale üldsusele on Laser tuntud õudustriloogiast "Inimsajajalgne", kus ta kehastas sadistlikku kirurgi Josef Heiterit. 

"Inimsajajalgse" režissöör Tom Six on oma staari surmast vapustatud. Ta nimetab sotsiaalmeedias Laserit loodusjõuks, harukordseks inimeseks ja märkimisväärseks näitlejaks. "Olen kuramuse uhke, et me üheskoos popkultuuri lõime. Oleksin tahtnud koos temaga veel palju filme teha. Puhka rahus, mu sõber - ekraanil elad sa igavesti!"

Samal teemal

26.04.2018
„November“ võitis Saksamaa mainekal filmifestivalil parima filmi auhinna
26.03.2018
TV3 VIDEO | Rainer Sarnet: välismaal on "November" üllatavalt hästi vastu võetud!
18.02.2018
„Novembrit“ operaator Mart Taniel võitis Ameerika operaatorite gildi preemia
02.02.2017
Režissöör Rainer Sarnet: “Tasuta töö või minimaalne tasu on Eesti filmi puhul tavaline.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee