Tele

Afganistanis pantvangi võetud eestlane: meid viidi augu juurde, mis oli parajalt suur, et sinna meie surnukehad ära mahutada (3)

Televeeb, 20. aprill 2020 22:00
Vahur LaiapeaFoto: Kuvatõmmis/go3.tv
59aastane Vahur Laiapea sattus Afganistanis terroristide küüsi, kes võtsid tema ja ta kohaliku sõbra pantvangi, panid nad ahelatesse ja viisid mahalaskmisele. „See oli hetk, kus lootust oli tõepoolest suhteliselt vähe järele jäänud ja ootasin ainult, et aega antaks nii palju, et jõuan mõttes ja hinges oma lähedastega hüvasti jätta,“ meenutab mees hetke, mil oli surmale väga lähedal.

Vahur on viimased 17 aastat töötanud nii teles kui teinud ka dokumentaalfilme. „Sattusin 2008. aastal lugema üht ingliskeelset raamatut Afganistani kohta, kus oli kirjeldatud nõukogude sõdureid, kes on kunagi seal sõdinud, haavata saanud või vangi langenud ja nad on ellu jäetud, kuigi enamasti nad tapeti. Ellu olid nad jäetud sel tingimusel, et neist saavad moslemid. Raamatus oli konkreetne kirjeldus ühest endisest nõukogude sõdurist. Sain aru, et see on film, mida tahaksin Afganistanis teha,“ räägib ta saates „Surmasuust pääsenud“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.12.2020
VAATA ESILINASTUST! | „SEE HABRAS ELU“: Aafrika külas peab arst suutma kõike, ka aidata sandistatud suguelunditega tüdrukuid
05.12.2020
UUS FILM AINULT ÕHTULEHES! „See habras elu“ režissöör: Aafrika külas peab arst aitama ka sandistatud suguelunditega tüdrukuid
25.10.2020
Kabuli enesetapupommitamises hukkus 24 inimest, ohvrite seas on üliõpilasi
11.10.2020
ÕL ARHIIVIST | 12aastaselt Pala bussiõnnetusse sattunud naine: kõige õõvastavam oli kellegi silmamuna mu varruka küljes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee