Vahur LaiapeaFoto: Kuvatõmmis/go3.tv
Televeeb 20. aprill 2020 22:00
59aastane Vahur Laiapea sattus Afganistanis terroristide küüsi, kes võtsid tema ja ta kohaliku sõbra pantvangi, panid nad ahelatesse ja viisid mahalaskmisele. „See oli hetk, kus lootust oli tõepoolest suhteliselt vähe järele jäänud ja ootasin ainult, et aega antaks nii palju, et jõuan mõttes ja hinges oma lähedastega hüvasti jätta,“ meenutab mees hetke, mil oli surmale väga lähedal.

Vahur on viimased 17 aastat töötanud nii teles kui teinud ka dokumentaalfilme. „Sattusin 2008. aastal lugema üht ingliskeelset raamatut Afganistani kohta, kus oli kirjeldatud nõukogude sõdureid, kes on kunagi seal sõdinud, haavata saanud või vangi langenud ja nad on ellu jäetud, kuigi enamasti nad tapeti. Ellu olid nad jäetud sel tingimusel, et neist saavad moslemid. Raamatus oli konkreetne kirjeldus ühest endisest nõukogude sõdurist. Sain aru, et see on film, mida tahaksin Afganistanis teha,“ räägib ta saates „Surmasuust pääsenud“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Anne 21. aprill 2020 09:02
Kui tema sellistes kohtades ei käiks, siis ei teaks meie ka midagi sellest, mis seal tegelikult toimub. Aga tahaks ikka teada küll! Polnud ju mingit hala. Hoopis tobe oleks olnud, kui oleks rusikaga vastu rinda tagunud, et vot mis mees ma olin. Mina igal juhul tänan info eest!
Avo 21. aprill 2020 07:48
See vennike ei pea küll siin kaeblema, et kui pahasti temaga käituti. Täiesti teadlik herilase pesa torkimine, tulemus sada prossu ette arvatav. Ehk läheb veel?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS