Inimesed

18aastane Eric: „On juhtunud, et heegeldan lausa 12 tundi järjest.“ (4)

Katrin Helend-Aaviku, 8. aprill 2020 22:30
KOOB JA HEEGELDAB: „Minu mõlemad vanaemad ja ema tegelevad käsitööga. Niipalju tean ka, et emapoolses suguvõsas on olnud palju käsitöölisi, nii mehi kui ka naisi. Ju siis sealtpoolt see ka vereliini pidi mulle külge jäi, räägib Eric, kust võib olla pärit tema suur huvi heegeldamise ja kudumise vastu. Fotol on tal seljas enda heegeldatud kimono stiilis jakk.Foto: Erakogu

„Kiidusõnu olen palju kuulnud, aga enamasti on inimesed üllatunud, et ma olen nõus nii-öelda naiste käsitööga tegelema,“ ütleb 18aastane Eric Põdra, kes igal vabal hetkel heegelnõela või kudumisvardad kätte võtab. Kopli ametikoolis tekstiilkäsitöö eriala õpilaste hulgas on ta ainuke meessoo esindaja.

„Heegeldamine on minu jaoks nii eneseväljendus, eneseteostus kui ka enesepeegeldus,“ räägib Lääne-Virumaal elav Eric, et käsitöö annab talle võimaluse oma peas olev mõte ja idee käegakatsutavaks teha. „Saan luua oma kätega midagi ägedat ja omapärast. Ja samas ka arendada oma loomingulisust, mõtlemist ja analüüsivõimet.“ Kui õige tuhin peale tuleb, võib ta näputöö kätte võtta mistahes ajal. See haarab nii endasse, et ununeb aeg ja ruum.

Kudumistöö näpus linnapingil ja bussis

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.04.2021
KEVAD KÄES! Valmista rõdule või terrassile ilmastikukindel vaip
16.01.2021
Ahjuroogade abimehed: 3 vahvat pajalappi kangajääkidest, vildist ja lõngast
06.03.2020
MOODNE KOOL: tüdrukud ja poisid õpivad nii söögitegemist kui ka puutööd
02.03.2020
Ajakiri Käsitöö tunnustab: parimate pitsimeistrite peen näputöö

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee