Tele

KUHU JÄI KAKS MILJONIT KAITSEMASKI? Ärimees: terviseamet lubas ettemaksu, kuid loobus, maskid müüdi Lätti ja Leetu (7)

Televeeb, 1. aprill 2020 21:39
Aare TomsonFoto: Kuvatõmmis/"Pealtnägija"

Praeguses koroonakriisis on kogu maailmas probleemiks kaitsevahendite nappus. Eesti jaoks pidi esimene õlekõrs olema 1. aprill, kui siia pidanuks saabuma 2 000 000 maski. „Pealtnägija“ uuris, kas tegu on jultunud blufi või hoopis jabura tõrkega. „Reede lõunal (20. märts – toim.) hakkasime rääkima reaalsest tehingust. Ma ütlesin, et neid pole võimalik ära tuua nii, et ma sinna midagi ei maksa,“ räägib Aare Tomson, kes esiti sai terviseametilt ettemaksu osas eitava vastuse. 

MTÜ Greenlife juhataja Aare Tomson on äritsenud sisuliselt kõigega, puidust prügikottideni. Mees vannub, et tahtis kaitsevahendite kriisis riigile appi tulla, aga sai ise kõrvetada. Tomson tegutseb enda sõnul juba aastaid Venemaal, kus tal on usaldusväärsed partnerid, kellel jäi kätte suur partii kaitsevahendeid – üks konteiner kaitseülikondi, kaks konteinerit makse.

Alguses varjab Tomson pikalt, kes talle kaupa pakkus, kuid paljastab siis, et firmaks oli Sajva Talot LLC. Firma telefoninumbril vastab end kommertsdirektoriks nimetav mees, kes palub end kutsuda Ivaniks. Väidetavalt on salapäratsemise põhjuseks Venemaa eripära ja suure kaitsemaskipartii müümine Läände võiks tõmmata võimude soovimatut tähelepanu. Väidetavalt oli Peterburi tollilattu seisma jäänud 2 miljonit Hiinas valmistatud FFP2 maski, 200 000 FFP3 maski ja umbes 8000 kaitsekostüümi, mida ei saanud Venemaal müüa, sest need saabusid riiki transiidina. „Pealtnägija“ vahendab, et kaupa pakuti juba enne koroonakriisi tulutult siia-sinna. Kui Eestis kehtestati eriolukord, kirjutas Aare Tomson otse Tanel Kiigele, 18. märtsil jõudis see kiri terviseameti peaspetsialistini.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.04.2020
PERHis vähivastast ravi saanud mehe hämming: ükski medõde ei kandnud maski!
01.04.2020
ABIKÄSI: Taiwan annetab kriisiriikidele 10 miljonit kaitsemaski
01.04.2020
MASKIDE ASEMEL SAABUS PRÜGI: PERH sai oodatust palju vähem maske
01.04.2020
KANDA VÕI MITTE? Kaitsemask – tarvilik abivahend või kasutu nipsasi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee