Liis LusmägiFoto: Martin Ahven
Katharina Toomemets 1. aprill 2020 19:31
TV3 saade „Seitsmesed: Duubel“ tutvustas kolmapäeva õhtul otse-eetris uut saatejuhti, kelleks on telenägu ja raadiohääl Liis Lusmägi. Liis tunnistab, et jumaldab kaassaatejuhte Taavi Libet ja Jürgen Pärnsalut ning usub, et  stuudios saab olema varasemast rohkem särtsu, naeru ja põnevaid saateteemasid.

Liis Lusmägi on kogenud nii tele-kui ka raadiotegijana, viimastel aastatel on ta ametis olnud raadiojaama Star FM saatejuhina. Meedias on Liis töötanud kokku 18 aastat ning tunnistab, et selles vallas on alati midagi uut õppida. „Kindlasti leidub minus seda püssirohtu, et veel vähemalt sama pikalt jätkata ning reetlinnalikult ekraanil särada. Enamjaolt olen ju teles ning raadios teinud otse-eetrit ning see kogemus on väga suureks plussiks. See annab oskuse ootamatutele olukordadele kiiresti reageerida – kas siis juhtub tehnikaga midagi või ei jõua intervjueeritav õigeks ajaks kohale. Kõike võib juhtuda! Mulle meeldib, et telesaade on meeskonnatöö ning ka seda toetab minu senine kogemus meedias,“ ütleb Lusmägi TV3 saadetud pressiteate vahendusel. 

Taavi Libe, Liis Lusmägi, Jürgen Pärnsalu Foto: TV3

„Mõtlesin mitu päeva, peaaegu nädala. Loobusin ju teletööst seitse aastat tagasi põhjusel, et keskenduda rohkem perele. Mulle väga meeldib mu töö raadios ja see, et sellega käib kaasas teatud salapära või incognito-positsioon. Minu peamine küsimus pakkumise kaalumisel oli - kas ma olen suuremaks avalikuks tähelepanuks valmis? Kuna aga usun, et inimese elu koosneb seitsme aasta pikkustest tsüklitest, siis leidsin - teeme ära! Kas nüüd või mitte kunagi enam, sest võib-olla teist korda sarnast pakkumist enam ei tule. Eestis on ju tegelikult nii mitmeid andekaid ja olgem ausad - ka nooremaid ajakirjanikke,“ tunnistab Liis.

Liisi sõnul sai otsustavaks just pere lõplik vastus. „Mu abikaasa on väga toetav ning ta arvas, et need mõned õhtud nädalas, mil mina hiljem koju tulen, saavad nemad veeta seikluslikult nagu kolm musketäri. Kuna meie peres olen mina see karm lapsevanem, siis ma tean, et neil saab olema väga lõbus - saavad näiteks õhtust süüa hoopis televiisori ees, mitte köögis; või saab toa koristamisest eemale hiilida või vaadata multikaid lubatust kauem. Tähtis on vaid see, et võimalusel jõuaksin laste uneajaks koju - meil on traditsioon üheskoos unejutte lugeda.“

„Seitsmesed: Duubel“ sai hoo sisse mullu 16. septembril. Peatoimetajana asus ametisse varem „Seitsmeste uudiste“ reporterina töötanud Keili Sükijainen, saatejuhtideks lisaks Keilile ka Jürgen Pärnsalu, Taavi Libe ja Kadri Pikhof.

Novembris lahkus Keili aga saatemeeskonnast. Õhtulehe info kohaselt Keili vallandati, Kroonikale rääkisid tema töökaaslased, et naine staaritses ja solvas kolleege teinekord pisarateni. Keili ja Taavi olnud kaamera taga nagu kass ja koer, kes üldse läbi ei saanud. TV3 ütles, et Keili leping nägigi ette vaid saate käimatõmbamist ja mingit intriigi tema lahkumisest otsida ei tasu.

„Seitsmesed: Duubel“ jätkas kolme saatejuhiga. TV3 programmijuht Raimo Kummer ütles Õhtulehele novembris, et uut saatejuhti Keili asemele ei otsita. Kitsaks läks saatejuhtide rindel „Seitsmesed: Duublil“ aga jaanuaris, kui kadri Pikhof dekreeti läks. Ka siis kinnitas TV3, et – nüüd juba kahele juhile – asendust ei otsita ning saade jätkab kahe meesjuhiga.