Tele

TELESAATEJUHTIDE UUS REAALSUS | Videointervjuud ja vähendatud meeskonnad. Marko Reikop: teen omale ka telegrimmi ise 

Merilyn Närep, 29. märts 2020 17:46
"Ringvaade"Foto: Teet Malsroos

„Oleme korraldanud nii, et meeskonnas oleks ühed ja samad kaameramehed. Kogu meeskonnale oleme maskid hankinud. Kõik töötavad maskides ja üksteisega kokku ei puutu. Kõik on kardinaalselt teistmoodi. Töötame võimalikult palju kodust ja toimetuses on vaid kaks inimest kohal,“ räägib Marko Reikop, kuidas on koroonakriis mõjutanud tööd televisioonis. Sõna ütlevad sekka ka saadete „Õhtu!“, „Kuuuurija“ ja „Seitsmesed: Duubel“ juhid. 

„Oleme tegelikult harjunud elektrooniliselt töötama - saateplaanid ja ideed on internetis olemas, saame neid näha ja telefoni teel suhtleme veel juurde,“ sõnab Reikop, et nad üritavad võimalikult vähe viibida telemajas. „Ajame ka teisi eemale,“ sõnab Marko, kes stuudiovälisel ajal isegi kodukontoris töötab. 

Nii palju, kui võimalik, on intervjuud tehtud Skype'i vahendusel. „Mõni üksik külaline tuleb ka stuudiosse, aga saatekülalistel ei ole videointervjuude vastu midagi. Enamasti on seda isegi mugavam teha - ei pea ise kohale tulema. Saame läbi video ilusti tehtud, Skype'i võimekus vaikselt kasvab ja kvaliteet muutub paremaks tänu sellele,“ tõdeb Reikop, et probleemi pole. Probleem tekib eakamate inimestega, kes pole varem Skype'i kasutanud. „Mõtlesime teha õpetuse, kuidas Skype endale alla laadida. Mitte vaid meie saate intervjuude jaoks, vaid ka üldse, et pered saaksid oma eakamate liikmetega suhelda. Siis saab ka näost näkku üksteist näha, mitte ei pea vaid telefoni teel rääkima,“ sõnab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.05.2020
Katrin Lust: pidin olema saatejuht, toimetaja, operaator, valgustaja ja produtsent ühes isikus
22.04.2020
Eriolukord kärbib! Kanal 2 saade „Õhtu!“ on nüüd pooletunnine
08.04.2020
Diskor Lauri Hermann ööklubide olukorrast: tugevalt kanda kinnitanud populaarsed klubid haistavad pisemate kõrbemist
06.04.2020
MEELELAHUTUS PEAB JÄTKUMA | Raadiosaatejuhid: intervjuud teeme telefoni teel ja stuudiot desinfitseerime pidevalt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee