Tele

Urmas Eero Liiv: keegi ei tea, millal võib saabuda hetk, mil oleme silmitsi surmaga 

Merilyn Närep, 27. märts 2020 18:39
Urmas E. LiivFoto: MARIANNE LOORENTS

Kevadel toob Urmas Eero Liiv ekraanile uue dokumentaalsarja „Surmasuust pääsenud“, mille peategelasteks on eluohtlikesse olukordadesse sattunud ja napilt eluga pääsenud Eesti inimesed. „Kõige veidram lugu oli, et külarahvas ei olnud nõus, et kannatanu oma lugu jagaks. Rahvamajas istuti maha ning loeti sõnad peale, et too juhtunust ei räägiks. Tegemist on väga kuulsa õnnetusega lähiminevikust, millest ei ole siiani räägitud,“ sõnab Liiv.

„Loomulikult, saate ettevalmistuse käigus on rohkem inimesi neid, kes ei ole nõus oma lugu rääkima, kui neid kes on. Juhtus ka nii, et inimene ise oli nõus rääkima, aga lähedased ei olnud nõus, et ta lugu avalikustaks,“ tunnistab Liiv, et inimesi oli keeruline saatesse kutsuda.

Nii mõnigi nendest lugudest on vaatajatele tuttav, sest need on juhtunud aastaid tagasi paljudele tuntud sündmuste keerises. Mõni lugu on aga värske ja sügavalt isiklik. Kõiki neid lugusid ühendavad igavesed küsimused - mis on inimese saatus ja kes või mis seda juhib? Või on kõik meie elus toimuv lihtsalt juhus ning seoste otsimine on naeruväärne ja mõttetu? 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.10.2020
ÕL ARHIIVIST | 12aastaselt Pala bussiõnnetusse sattunud naine: kõige õõvastavam oli kellegi silmamuna mu varruka küljes
13.08.2020
Urmas E. Liiv koolitab nüüd uusi teletegijaid: ma olen juba nii vana, et ei tea, kas mul endal ekraanile asja on
20.04.2020
Afganistanis pantvangi võetud eestlane: meid viidi augu juurde, mis oli parajalt suur, et sinna meie surnukehad ära mahutada
13.04.2020
Raekoja platsile olümpiasangareid tervitama läinud naine oleks peaaegu elu kaotanud: mõtlesin, et lapsena rippusin enda lõbuks, nüüd ripun elu eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee