Film

„Viimsest reliikviast” tuntud vürst Gabriel: alguses pakuti mulle Ivo Schenkenbergi rolli 

Toimetas Liisa Mugra, 26. märts 2020 22:09
vürst Gabrieli kehastanud Aleksandr GoloborodkoFoto: Kuvatõmmis/ Youtube
Kultusfilmis “Viimne reliikvia” vürst Gabrieli kehastanud Aleksandr Goloborodko meenutab saates “Ringvaade” filmi algusaegu. “Filmi tegemise ajal polnud ma kuigi tuntud näitleja. See oli minu kolmas film, aga esimene peaosa. Ma pean Eestit oma filmikodumaaks.“

Goloborodko meenutab, et sattus filmi juhuslikult. “Töötasin siis Simferoopoli teatris, kuhu tuli filmi kunstnik Rein Raamat mingeid asju ajama. Ta tuli teatrisse kedagi otsima, mingisugust naisnäitlejat. Ma astusin tema juurde, kui ta oli etenduse ära vaadanud. Pärast jõime temaga kohvi ja ta ütles, et Saša, me hakkame tegema filmi pikajuukselistest ja pakkus, et võiksin mõnda osa proovida.” Mees polnud kunagi Eestis käinud ja riigi kulul siia sõitmise vastu polnud tal midagi.

Alguses pakuti Aleksandrile tegelikult rolli Ivo Schenkenbergina, aga sellest ta loobus. “Ütlesin, et seda rolli ma parem ei proovi, sest see ei meeldi mulle,” räägib ta.

Näitleja tunnistab, et Taevaskoja on talle eluline tähis, sest seal sai teada oma tütre sünnist. “Eve Kivi jooksis ühe stseeni ajal peaaegu kaadrisse, et uudist teatada. Pikkus, kaal, see juhtus Taevaskojas. Keegi otsis välja klaasi tähistamiseks ning pidin lonksu võtma, olles ise kinni seotud puu külge seotuna sealt lonksu võtma, sest parasjagu filmiti üht stseeni," räägib Goloborodko. 

Goloborodko vaatab filmi praegu tihti. "Mulle tundub iga aastaga, et mängin paremini," naerab ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee