Inimesed

Priit Pedajas lavastajapreemiast: „Ilma näitlejate entusiasmita poleks me selle tulemuseni jõudnud.“ 

Jaanus Kulli, 26. märts 2020 22:30
Priit Pedajas läinud aastal draamateatri kolleegipreemiate jagamisel, kus ta noppis samuti lavastajapreemia.Foto: Teet Malsroos

„Ega ma täpselt teagi, mitmendat korda ma lavastaja auhinna saan. Minu arvestuste kohaselt võiks see olla kuues,“ ütleb Priit Pedajas, kes pälvis tänavuse lavastajaauhinna mullu Eesti Draamateatris ilmavalgust näinud kahe lavastuse eest. „Ma pole varasemaid kordi lugenud ega hakka ka kunagi lugema,“ lisab ta muiates.

Pedajase käe all jõudis eelmisel aastal draamateatri suures saalis lavale Madis Kõivu ja Aivo Lõhmuse võrukeelne näidend „Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendämä aasta suvõl“ ning väikses saalis Kai Aarelaidi „Linnade põletamine“.

1987. aastal ilmunud „Põud ja vihm“ kõneleb Madis Kõivu perekonnaloost, nii et see on ühekorraga ühe talupere lugu, aga samas ka võru keele ja Võrumaa lugu 1914. aasta põuasuvel, mil kõik pühiti maailmasõja tulisesse pöörisesse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.04.2020
Hendrik Toompere: sunniviisiliselt katkestatud töö tekitas minus mingisuguse coitus interruptus'e ja hakkasin rahvale "Dekameroni" ette lugema
26.03.2020
NIMEKIRI | Vaata, kes pärjati sel aastal Eesti teatri auhindadega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee