Tele

Tiina Park: „Koroonaviirus on pööranud mu elu täiesti pea peale. Päriselt ka.“ (1)

Terttu Jazepov, 26. märts 2020 10:43
Tiina ParkFoto: Erki Pärnaku

„Kui mu postkasti potsatas kiri, et olen võitnud Intermedia-Globe Silver auhinna World Media festivalil, kus osalesid 24 maa tegijad, olin õnnest uimane. Kuid mida kaugemale kirja lugemisega jõudsin, seda kurvemaks läks meel, sest suur auhinnatseremoonia Hamburgis 27. mail jääb koroonaviiruse tõttu ära. Just nagu Eurovision ja teised tähtsad festivalid. Kirja lõpus oli küll lohutus, et oma klaasist kujukese saan posti teel kätte maikuu lõpus. No tore küll,“ räägib saatesarja „Reisile minuga“ autor Tiina Park.

Park selgitab, et World Media festivali korraldatakse Hamburgis juba üle 20 aasta. See on audiovisuaalsete ja online-tööde festival, kus auhindu jagatakse kahes kategoorias: Television & Corporate Media Awards ehk televisiooni- ja ühismeediaauhinnad ning Tourism & Travel Media Awards ehk turismi- ja reisiauhinnad. Osaleda võivad filmid, mis on eetris olnud kahel viimasel aastal. Võrdselt olid võistlustules nii suured korporatsioonid ja stuudiod oma filmidega kui ka väiketootjad nagu Tiina.

„Vaatasin üle „Reisile minuga“ eetris olnud saated ja mulle tundus, et Lanzarote saare saade, mille tegin koos Tambet Tuisu ja Manfred Vainokiviga, on esitatud nõuetele igati vastav. Žürii hindab filmi kontseptsiooni, loomingulist lähenemist, tehnilist kvaliteeti ning pildi ja heli kooskõla. Minu kategoorias oli võistlevaid filme 185. Kuna meie saadete operaator Manfred Vainokivi tegi Lanzarotel vapustavalt head tööd, siis mulle tundus, et just see saade vastab kõikidele hinnatavatele kriteeriumitele kõige paremini. Tambet on alati väga hea,“ räägib Park, miks otsus just selle episoodi kasuks langes.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee