Inimesed

REPORTAAŽ: kuidas lõbutseda, treenida ja suhelda sõpradega koduseinte vahel? 

Geidi Raud, 25. märts 2020 22:30
Õhtuti aitavad kodus passimist leevendada virtuaalne veinikohting ja sõprade kassid!Foto: Kuvatõmmis / Geidi arvuti

Enne eriolukorda ja kogu koroonakriisi vaatasin põlastavalt neid, kes populaarses Facebooki grupis „Eestlaste kolmnurk“ videopildi vahendusel tundide kaupa suust iba välja ajasid. Nüüd olen ma igavusest nõus vaatama, kuidas Moskvas karantiini pandud juutuuber hotellitoas lambi seest viina joob. Ajad on muutunud!

Neljapäev, 19. märts. Eriolukord Eestis on kestnud seitse päeva, maailmas hulga kauem. Praeguseks on IT-riigis Eestis veebi kolinud nii töökoosolekud, sõpruskondade kohtumised, treeningud kui ka kontserdid. Minu joogatreenerist hea sõbranna Mai-Brit annab õhtul esimest korda elus Facebooki ja Instagrami otseülekandena kundalini jooga tunni. Osalejaid on nii Saudi Araabiast, Dubaist, Bahreinist, Argentinast, Ameerikast kui ka Eestist. Sätin telefoni magamistoa kummuti praokil sahtli servale, et sealt treenerit näha. Rullin enda alla lahti lambanaha ja joogatund võib alata. Enne tänast olen joogatrennis käinud vaid korra elus ja sedagi videoloo tarbeks. Aga praegu, pärast kahte nädalat koduseinte vahel, on mul tunne, et andke kogu maailma uus minu kätte ja ma proovin kõik selle üksinda ära ega jaga teistega! 

Esimesed 30 minutit püüan joogapoose ja hingamisharjutusi tehes tempos püsida. Omaette jooga on silmi igal hetkel väikesel telefoniekraanil hoida. Arvutiekraani enam vaadata ei taha, sest terve päev on selle taga kodukontoris töötatud. Vaheldust on vaja! Kui treener hakkab mantraid ümisema, juhtub aga see, mida füüsilises joogatunnis võib ette tulla, kuid mille ta ilmselt katkestaks – ma jään keset tundi pehmele lambanahale magama! Ärkan alles siis, kui see on juba läbi. Õnneks saan joogatundi järelvaadata – jällegi üks eelis päriselu ees. Hiljem kommenteerib Mai-Brit, et tagasiside tema joogatunnile oli positiivne. „Kõik toimis nagu päris füüsilises tunnis! Inimesed jäid väga rahule ja tahavad veel. Uus ajastu. Ei peagi äkki enam füüsiliselt kohtuma, et trenn toimiks?“ jätab ta õhku viite igavesele virtuaalelule. Uuel nädalal plaanib ta veelgi rahvusvahelisi virtuaaltunde teha. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.03.2020
GALERII | PÜSIGE KODUS: just nii mööduvad Õhtuleht Kirjastuse töötajate kevadpäevad
29.02.2020
GALERII JA REPORTAAŽ | Kuidas ma esimest korda Anne Veski kontserdil käisin

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee