Yorki printsess Eugenie oma pulmapäeval 12. oktoobril 2018 isa käevangus altari ette sammumas. Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 23. märts 2020 11:36
Täna täitub 30 eluaastat prints Andrew' ja Yorki hertsoginna Sarah' nooremal tütrel printsess Eugenie'l. 

Elizabeth II keskmise poja Andrew' noorem tütar tuli ilmale 23. märtsil 1990 kell 19.58 Londonis Portlandi haiglas. Tema vanem õde printsess Beatrice oli sündinud 8. augustil 1988 - umbes kaks aastat pärast oma vanemate pulmi. 

Seitse päeva pärast Yorki hertsogipaari teise tütre sündi teatas õukond, et  monarhi kuues lapselaps oli nimeks saanud Eugenie Victoria Helena. Printsess Eugenie on Briti kuningakojas esimene beebi, kelle ristimine oli avalik ning toimus Sandringhami Maarja Magdaleena kirikus. 

Beatrice'i vanemad läksid lahku, kui ta oli kuuene. Hertsog ja hertsoginna otsustasid tütarde hooldusõigust jagada.

Nagu paistab, olid pisiprintsessi suhted ratsaspordiga üsna heitlikud.

12 aasta vanuses tehti Beatrice'ile Londoni kuninglikus riiklikus ortopeediahaiglas operatsioon lülisamba kõveruse parandamiseks: tema selgroogu paigaldati titaanvardad.

Lõikusarme demonstreeris printsess uhkelt oma laulatusel oktoobris 2018, kandes altari ette astudes sügava seljadekolteega kleiti.

Tema väljavalitu Jack Brooksbank tegutseb tekiilafirmas Casamigos. 

2012. aastal lõpetas printsess Newcastle'i Ülikooli, kus ta oli tudeerinud lisaks kunstiajaloole ja inglise kirjandusele süvendatult poliitikat. 2013 kolis ta New Yorki, et töötada netioksjonifirmas Paddle8. Londonisse naasnult asus Eugenie tööle kunstigaleriis Hauser & Wirth ning edutati 2017 selle direktoriks. 

Eugenie on oma vanema õe printsess Beatrice'i järel Briti troonipärimisjärjekorras kümnendal kohal.