Inimesed

Tõnis Niinemets vabakutseliste näitlejate keerulisest seisust: nendele seda olukorda keegi ei korva 

Toimetas Merilyn Närep, 23. märts 2020 09:32
Tõnis NiinemetsFoto: Martin Ahven
Näitleja ja näitlejate liidu volikogu liige Tõnis Niinemets tunnistas "Vikerhommiku" saates, et näitlejatel on hetkel sundpuhkus ning eriti keeruline seis on vabakutselistel.

"Teine pool perest, kes pole näitlejad, võivad olla õnnega koos, sest õhtul on jälle mehed või naised kodus. Teiselt poolt on olukord natuke nutune. Töö, mis oli planeeritud, jääb ära ja keegi seda otseselt ei korva," rääkis Niinemets.

Samal teemal

Niinemets tunnistab, et nälga ta ei jää, kuid vabakutseliste seis on täbar. Siiani on õhus palju küsimärke, mis sügiseks saab. 

"Nendele keegi seda olukorda ei korva. Kui on vabakutselised, kes mängivad riigiteatri koosseisus või muudes ühendustes ja prooviperiood ära jääb, siis kellelgi seda raha pole, et talle selle eest maksta," selgitas Tõnis, et selles osas aitab vabakutseliste tegevustoetus.

Niinemetsal endal jääb kevadel andmata ligi 30 etendust. Näitleja loodab, et inimesed ei vaheta oma teatripileteid tagasi, vaid kasutavad võimalust, et minna etendust vaatama hoopis sügisel. "Eks korraldajad üritavad leida eelkõige uued kuupäevad, kuhu saab soetatud piletiga tulla," sõnas Niinemets.

"Ma loodan, et suvi on kõigil rahulik ja on võimalik puhata. Minul oli võetud suvi vabaks, et puhata, aga nüüd tundub, et puhkan praegusest hetkest septembrini," loodab Niinemets, et kui kõik läheb hästi, siis sügisel ootab ees juba tihe töögraafik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee