Inimesed

Hans H. Luik: Priidul oli alati lapselik naeratus varuks 

Katharina Toomemets, 21. märts 2020 17:45
Hans H. LuikFoto: Tiit Tamme
"Priit Leitost kuulsin esimest korda 25 aastat tagasi, kui ta Tartu majandusüliõpilasena hakkas kirjutama artikleid oma isa Toomase juhitud ajalehte Eesti Sõnumid," meenutab meediaärimees Hans H. Luik lahkunud Priit Leitot. 

"Hiljem palkasime Priidu tööle Õhtulehe ja ka Ekspress Grupi juhatajaks. Tal oli alati lapselik naeratus varuks ja ta korraldas meile Ekspressi maja kuuendal korrusel üllatusi - näiteks tõi hommikul lauale enda poolt Tallinna lahel päikesetõusu ajal püütud siiakala, millele oli jõudnud marinaadi peale teha.

Mõtlemine oli Priidul kiire. Ükskord Riias väga tähtsate TV-juhtidega läbirääkimisel paluti Priidul istuda esmalt laua taha, mida katsid kullast malendid. Et las eesti külaline näitab, mida oskab. Priit noppis võõrustaja laua kiirelt malenditest puhtaks, sest ta oli kõrge järgu malemeister.

Ka meediat juhtides kannustas teda võidujanu, seepärast tormas ta kohe lepingusse, kui Ekspress Grupile pakuti müügiks Delfit, sest "siis paneme lugejaturule kopa peale". Nii läkski. Mulle ei mahu pähe, et pean nüüd telefonist kustutama mõlema Leito numbrid, kellega oleme Eesti ajakirjandust teinud."

Samal teemal

23.03.2020
Arstlik kontroll ei päästnud: arestimajas surnud telejuhi Priit Leito seisundit oli enne hinnanud kiirabibrigaad
22.03.2020
Väino Koorberg: Priit Leito suutis korraga olla nii range direktor kui ka klassi suurim vembumees
21.03.2020
Annely Adermann: Priit Leito viimased sõnad oma rahvale olid, et „Ärme lase pead norgu. Maailm seisma ei jää!“
21.03.2020
Katrin Lust Priit Leitost: ta oli kõigiga oma inimene

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee