„LOVE IS BLIND“: Tõsieluseriaal pakub vaatajale südantsoojendavaid momente, pisaraid ning muidugi ka kamaluga draamat, mille üle itsitada.Foto: Kaader saatest / Netflix
Sten Kohlmann 21. märts 2020 00:59
Pole kahtlustki, et eredat valgust kiirgavad ekraanid saavad karantiini ajal meie suurimateks sõpradeks. Kinod ja teatrid on küll kinni, ent ega’s kultuur selle tõttu veel lusikat nurka viska. Vahelduseks tuleb suuri meelelahutusšedöövreid väiksemal kujul tarbida. Siinkohal tulevad appi erinevad teenused nagu Netflix, aga ka telepakettide pakkujate teenused, mis toovad meieni häid filme ja telesarju. Heidame pilgu peale mõnele intrigeerivamale linateosele, mille seltsis on hea päevi õhtusse veeretada.

„Kingdom“ Foto: Kingdom (Netflix) / Facebook)

„Kingdom“

Lõuna-Korea filmi „Parasiit“ Oscari-võit avas paljude jaoks uue ukse, mille taga on Aasiast pärit kinokunst. Üks ideaalne võimalus Korea loomega tutvuda on pilk peale heita sealt pärit ajaloolise hõnguga fantaasiaseriaalile „Kingdom“. Sarja tegevus toimub 16. sajandi Koreas, kus kroonprints Lee Chang üritab ära hoida riigipööret. Samal ajal vaevab tervet maad müstiline zombiviirus. Hiljuti jõudis Netflixi ka seriaali teine hooaeg, kus keskendutakse rohkem elavate surnute katku piiramisele.

„LOVE IS BLIND“: Tõsieluseriaal pakub vaatajale südantsoojendavaid momente, pisaraid ning muidugi ka kamaluga draamat, mille üle itsitada. Foto: Kaader saatest / Netflix

„Love is Blind“

Pole paremat viisi, unustamaks meie igapäevaelu muresid, kui vaadata kvaliteetset telerämpsu, milleks on otse loomulikult tõsieluseriaalid. „Love is Blind“ on kohtingusaade, kus üksikud mehed ja naised käivad tõelistel pimekohtingutel. See tähendab, et osalejad ei näe enda kohtingukaaslast, vaid on sunnitud temaga läbi seina rääkima. Osalejate ülesandeks saab tõestada, kas armastus on tõeliselt pime. Pinget lisab muidugi asjaolu, et vaid kümme päeva hiljem tuleb otsustada, kas kuumale kireleegile järgneb kihlus ning vähese suhtluse peale ehitatud pulm. Vaatajale pakutakse südantsoojendavaid momente, pisaraid ning muidugi ka kamaluga draamat, mille üle itsitada.

„Castlevania“ Foto: Castlevania Netflix Original / Facebook

„Castlevania“ ja „Dracula“

Öös on asju. Kui reaalses maailmas hoiab meid kodus ohtlik viirus, siis virtuaalsetes sfäärides ollakse hirmul vampiiride tõttu. Legendaarsetest vereimejatest pajatavad nii mõnedki sarjad. Netflixi pakutavast nimistust leiame kaks head seriaali: „Castlevania“ ning „Dracula“. Esimene on kolme hooajaga animasari, mis pajatab loo vampiirikütist Simon Belmontist, kelle ülesandeks on hävitada Dracula. Teine neist, kolmeosaline lühisari, põhineb Bram Stokeri klassikalisel romaanil. Seriaali peaosas on muidugi toosama nurjatu krahv isiklikult!

„Sex Education“ Foto: SexEducation Netflix / Facebook

„Sex Education“

Mida teha, kui pead koos paarilisega nädalate kaupa nelja seina vahel istuma? No muidugi vaatate Netflixi! Mida teie siis arvasite? Üheks võimalikuks variandiks on Suurbritannia koomiline draamasari „Sex Education“, mis räägib täiskasvanuks saamisest ning seksuaalsusest. Peategelane Otis on teismeline, kellest saab ootamatult oma koolikaaslaste seksiterapeut. Tasub vaadata, sest saab naerda, nutta ja mõelda. Mine sa tea, ehk jääb endalegi kõrva taha mõni tarkusetera, mida varem ei teadnud?

„Formula 1: Drive to Survive“

Koroonaviiruse tõttu on kannatanud nii mõnedki spordivõistlused ja -ülekanded. Üheks ohvriks on Vormel 1 seeria, mille suvelõpu paus nüüd kevadesse tõsteti. Kodumaal on selle spordi jälgmine viimastel aastatel olnud nii või naa raskendatud. Kahe eelneva probleemi leevendamiseks tasub Netflixis ette võtta dokumentaalsari „Formula 1: Drive to Survive“, mis on võtnud luubi alla 2018.ja 2019. aasta karikasarjad. Seerias piilutakse kulisside taha ning tuuakse vaatajani neid aspekte, mis muidu raja ääres või teleülekandeid jälgides hoomamatuks jäävad. Tänavu ilmunud teisest hooajast võtsid osa ka Ferrari ja Mercedese tiimid, kes jätsid Netflixi esimesel hooajal ukse taha.

„The Witcher“ Foto: The Witcher (Netflix) Fans/ Facebook)

„The Witcher“

„The Witcher“ on Poola autori Andrzej Sapkowski legendaarsel romaanisarjal põhinev fantaasiaseriaal, mis pajatab loo nõidur Geraltist. Tegu on kollikütiga, kes käib mööda maad ning osutab teenuseid kodanikele, kes on kimpus koletistega. Samal ajal ründab nõiduri kodumaad võõras kuningriik. Küti jälgi jahib aga kuninganna tütretütar Ciri, kelle saatus on ühendatud Geralti omaga. „The Witcher“ on äärmiselt fantaasiaküllane sari, mis haarab vaataja kohe endasse. Seriaali edust räägib ka asjaolu, et juba praeguseks on selle loojatel materjali veel vähemalt seitsmeks hooajaks.

***

Vaata ka Telia ja Elisa videolaenutustesse

Telia klientidel tasub aeg-ajalt piiluda enda virtuaalsele filmiriiulile, sest ka sinna poetatakse mõningaid pärle. Näiteks võime sealt praegu leida mulluse fenomenaalse draamahiti „Jokker“, värskelt kinodes jooksnud kodumaise filmi „Talve“, paari aasta taguse musta komöödia „Stalini surm“ ning kodumaise nukuanimatsiooni „Vanamehe film“.

Elisa kasutajad saavad aga aega veeta 1990ndate Eestit tutvustava draamafilmiga „Päevad, mis ajasid segadusse“, Tom Cruise’i tulevikunägemusega filmis „Oblivion“, Guy Ritchie ajaloohõngulise seiklusmäruliga „Kuningas Arthur: Mõõga legend“ või Harrison Fordi aegumatu märuliklassikaga „Presidendi lennuk“. Head vaatamist!