Inimesed

Kolm Kuldset plaati võitnud Nedsaja Küla Bänd: oleksime hea meelega selliste uhkete auhindade nimel pealinna sõitnud (1)

Liisa Mugra, 20. märts 2020, 15:37
Nedsaja Küla BändFoto: Ruudu Rahumaru

Neljapäeval jagati välja tänavused Kuldse plaadi auhinnad, kus Nedsaja Küla Bänd võitis lausa kolm auhinda: aasta album, aasta uustulnuk ja aasta ansambel. “Meie jaoks oli üllatus, et saime nomineeritud, rääkimata sellest, et võitsime kolm auhinda,” sõnab bändiliige Toomas Valk. “Kindlasti on see siiani aasta üks suurimaid tunnustusi.”

“Võit on kindlasti oluline. On tore, kui märgatakse ja inimestele meie muusika meeldib, see läheb meile väga korda” räägib Valk. Bändiliige Toomas rõõmustab, et üks võitudest tuli just albumi kategoorias. “Tegime seda täiesti ise, mitte mõne plaadifirma alt. Pidime hakkama saama iseseisvalt nii loome- kui stuudiotööga.”

Nedsaja küla bändi debüütalbum nimega “Paksu metsa vahel“ nägi ilmavalgust 2019. aasta kevadel. “Peale Rahvabändi saate võitu hakkasid paljud inimesed uurima, kas meil plaati ka on,“ selgitab Toomas bändi esimese albumi sünnilugu. Nii tuligi meestel seada sammud Räpina Loomemaja helistuudiosse, kus salvestati oma parimad palad kauamängivale heliplaadile. Kuna bänd tegutseb väikeses Setomaa metsakülakeses, siis sai album endale ka teemakohase pealkirja “Paksu metsa vahel“. Plaadi väljaandmine võttis aega paar kuud. “Esimene tiraaž sai juba suve lõpuks otsa ja nii pidime plaate kiiresti juurde tellima. Nüüdseks on ka teine tiraaž peaaegu läbi müüdud,“ räägib Toomas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. aprill 2018, 20:52
Publik hääletas parimaks rahvabändiks Nedsaja Küla Bändi
28. aprill 2018, 11:44
"Rahvabänd 2018" võitja Nedsaja Küla Bänd: muusikat teeme ikka külanaiste pärast!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee